Reklama outdoorowa – który typ reklamy wybrać?

przez | 20 grudnia 2022
Reklama outdoorowa to najstarsza i najpopularniejsza forma promocji, która oferuje wysoką częstotliwość kontaktów odbiorców z przekazem reklamowym. Jej zalety to przede wszystkim stała widoczność i brak deklaratywności. Nośne symbole, proste komunikaty i dobrej jakości druk to droga do sukcesu. Jaką zatem formę reklamy wybrać, aby zagwarantować sobie zwrot z takiej inwestycji?

Jednym ze sposobów na efektywną reklamę, w tym lokali usługowych i sklepów jest oklejanie witryn. Kiedy umiejętnie zagospodarujemy witryny, będą one stanowiły zauważalną dla przechodniów formę reklamy a tym samym zapewnią lepszą widoczność firmy. Usługi oklejania witryn znajdziemy właściwie w każdym mieście. Na przykład Wrocław to miasto gdzie znajduje się przynajmniej kilka drukarni, które zajmują się brandingiem obiektów. Sprawdź najtrafniejsze oklejanie szyb. Projekt grafiki na witrynę można zrobić we własnym zakresie lub zlecić grafikom pracujących w drukarni. Gotową grafikę drukuje się najczęściej na ploterach solwentowych oraz tnących, na tworzywach takich jak folia monomeryczna, folia adhezyjna, folia mrożona. Ponadto gdy zależy nam na trwałości reklamy na witrynie, jest opcja zabezpieczenia folii laminatem ochronnym. Specjaliści pomogą wybrać właściwy materiał, dopasowany do formatu witryny oraz podłoża, tak by reklama była dobrze widoczna, przepełniona żywymi kolorami i trwała. Niektóre drukarnie oferują ekspresową produkcję, która trwa zazwyczaj do 24 h od zatwierdzenia projektu do druku.

Kolejną równie popularną formą promocji outdoorowej są banery reklamowe. Tego rodzaju druk różni się od tradycyjnych plakatów głownie wytrzymałością. Banery reklamowe zazwyczaj drukuje się na wodoodpornym materiale. Nowoczesna technologia pomaga wykonać zaawansowane projekty, które oferują wysoką skuteczność reklamową. Obecnie tworzy się banery jedno oraz dwustronne.

Ciekawi Cię ta problematyka? Kliknij ten link oraz zobacz, jak podszedł do tego tematu inny redaktor w treści (https://kancelariamdb.pl/aktualnosci/) swojego artykułu.

Grafika może zawierać fotografie, cienie i przejścia tonalne. Wykorzystywane w druku techniki sprawiają, że obraz staje się niezwykle realistyczny. Ponadto banery reklamowe mogą być drukowane na ogromnych formatach, dzięki czemu są widoczne z dużych odległości. Jednakże musimy pamiętać, iż na skuteczność takiej formy reklamy wpływa nie tyko sam druk, ale przede wszystkim umiejscowienie. Wybierając reklamą outdoorową musimy starannie określić do kogo powinna trafić nasza reklama i pod tym kątem kupić bądź wynająć odpowiednią powierzchnię. Banery reklamowe nie są tanią formą reklamy, ale przy wyższych nakładach można negocjować znaczące rabaty. Bogatą ofertę znajdziesz pod adresem.