Krótki przegląd telefonów firmy Nokia, jakie przez wiele lat były hitami sprzedażowymi w wielu krajach.

przez | 15 lutego 2022
Jeszcze kilka lat temu, zanim na rynku pojawiły się smartfony z Androidem, to Nokia właśnie była symbolem tego, co najlepsze w telefonach. Legendarna niezawodność, wygodne użytkowanie, mnóstwo funkcji i długi czas pracy na bateriach to najważniejsze cechy w zasadzie wszystkich modeli tej marki.

firma - stykówka

Autor: Solamente Itan
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre z modeli tego producenta stały się prawdziwymi legendami, które dzisiaj zaczynają na aukcjach osiągać wysokie ceny. Lecz tak naprawdę każdy telefon tej firmy stawiał wysoko poprzeczkę konkurencji, nie inaczej było też z modelem nokia n 73 (ceneo).

Hej, sprawdź to kamera z czujnikiem ruchu kamrec, jeżeli do tej pory nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Ukazał się on w sprzedaży w roku 2006 i momentalnie zdobył uznanie odbiorców. Co interesujące, Nokia miała w tym właśnie okresie również przygodę z Linuxem, to właśnie na nim bowiem opierało się urządzenie nokia n 900, wyposażone między innymi w ekran dotykowy.

nokia luna

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com

Linux

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejne lata to kolejne modele, niezmiennie cieszące się dużym powodzeniem na rynku. Bardzo pochlebne opinie pośród użytkowników zbierała między innymi nokia luna, z rodziny telefonów przesuwanych. Niestety właściciele tej fińskiej firmy trochę sobie zlekceważyli rewolucję związaną ze smartfonami. W ciągu krótkiego okresu czasu okazało się, że sprzedaż zwykłych klawiszowych telefonów spada w gwałtownym tempie, bowiem wszyscy rzucili się na smartfony. Nieco spóźnione działania przyniosły co prawda parę interesujących konstrukcji, jakich jak nokia lumia dual sim – .

Jednak wśród użytkowników niepodzielnie królowały już wtedy smartfony z innymi operacyjnymi systemami, i niestety pomimo bardzo dobrych parametrów Nokii się nie udało podbić jeszcze raz rynku.