Żyjemy zazwyczaj dłużej i coraz chętniej seniorzy dają sobie prawo do przyjemności na tak zwaną jesień życia

przez | 8 sierpnia 2022
W przeszłości ludzie nieczęsto dożywali sędziwego wieku. Dzisiaj osoby, które przekroczyły wspaniałą setkę, nie są już rzadkością.

usługi

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Jakość życia w przeciągu ostatnich stu lat znacznie się polepszyła. Mamy coraz lepszą opiekę medyczną oraz jesteśmy lepiej odżywieni. Te oraz inne czynniki powodują, że ludzie żyją o wiele dłużej. Zauważają to międzynarodowe korporacje, które pomału zaczynają przekierowywać swe priorytety. Wcześniej kierowały swą uwagę tylko na młodych klientów. Teraz coraz częściej rynek napędzają również seniorzy. Posiadają oni czas i zazwyczaj również pieniądze, by podróżować, chodzić do kina albo na przeróżnego typu zajęcia. Senior przecież także ma prawo, aby czerpać z życia pełnymi garściami. Oczywiście, by było to możliwe, to powinien w głównej mierze zadbać o swoje zdrowie. Trzeba zatem pomyśleć o prywatnej służbie zdrowia. Szkoda przecież jesień życia tracić w kolejkach do państwowego doktora. W prywatnych klinikach będziemy traktowani z szacunkiem, lekarz będzie miły, ale przede wszystkim nie będzie trzeba latami czekać na wizytę u specjalisty albo badania. W tym wieku to niezwykle istotne. Ciesząc się świetnym zdrowiem, będziemy mogli poświęcić się swym pasjom oraz spędzać dużo czasu z rodziną. Będziemy mogli zabierać wnuki do Wesołego Miasteczka albo na lody.

Tak powinna wyglądać cudowna emerytura — szczęśliwa i spokojna. Oczekując w kolejkach do lekarzy z NFZ, człowiek może nabawić się jedynie depresji oraz głębokiej frustracji.