Systemy alarmowe do lokalu mieszkalnego z użyciem rejestratora IP – co warto o nich wiedzieć?

Alarmy do apartamentu dają poczucie bezpieczeństwa.
Systemy alarmowe do domu, coraz bardziej upowszechnione, kojarzą się z reguły z czujnikami ruchu w pomieszczeniach, klawiaturą przy drzwiach i z sygnalizatorem na ścianie. Są to jego kluczowe elementy, jednak w rzeczywistości jest to dużo bardziej złożona instalacja.

alarmy

Autor: TeppoTK
Źródło: http://www.flickr.com
Alarm to kompleks urządzeń przeznaczonych do ujawniania oraz sygnalizowania wejścia bądź jego usiłowania lub obecności osoby do tego nieuprawnionej.
Dobrej jakości zamki i drzwi antywłamaniowe na pewno są istotnym elementem ochrony apartamentu, ale jeśli znajduje się on na uboczu lub wejście do niego nie jest dostatecznie widoczne z ulicy, złodziej może spokojnie sforsować drzwi i przedostać się do wnętrza.

Więcej – http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta (odkryj stronęhttp://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/rejestratory-ip.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip/ds-2cd2032-i-3-mpiks,-h.264-detail.html”>http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip/ds-2cd2032-i-3-mpiks,-h.264-detail.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip/ds-2cd2012-i-detail.html”>http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip/ds-2cd2012-i-detail.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip.html”>http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa.html”>http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/systemy-alarmowe.html”>http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/systemy-alarmowe.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/manufacturer/hikvision.html”>http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/manufacturer/hikvision.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/manufacturer/fibaro.html”>http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/manufacturer/fibaro.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/manufacturer/bcs.html”>http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-(rozwinięcie tych informacji- haccp-polska.pl)oferta/manufacturer/bcs.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/automatyka-napedy-do-bram/automatyka-do-bram-skrzyd%C5%82owych.html”>http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/automatyka-napedy-do-bram/automatyka-do-bram-skrzyd%C5%82owych.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/automatyka-napedy-do-bram.html”>http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/automatyka-napedy-do-bram.html}

Oprócz tego nie musi przecież wcale zmagać się z zamkiem i trwałymi drzwiami – prościej jest przecież wejść oknem. Metodą na utrudnienie działania rabusiowi jest wyposażenie domu w centralę alarmową. Nierzadko już sama informacja o tym, że lokal jest chroniony alarmem (szyld z ostrzeżeniem bądź widoczny element systemu alarmowego), wystarcza, żeby odwieść potencjalnych złodziejów.

Rejestrator IP jest niezwykle nowoczesną ideą tworzenia systemów monitoringu wizyjnego. Przekaz informacji pomiędzy urządzeniami obserwującymi (kamery IP), a urządzeniami rejestrującymi (rejestratory NVR) oraz urządzeniami przeznaczonymi do nadzoru obrazu (np. tablety, smartfony czy komputery stacjonarne) odbywa się za pośrednictwem komputerowej sieci IP opartej o właściwy protokół.

Może Cię zainteresować – Zabezpieczenia Poznań

Taki system alarmowy do domu, monitorując wykorzystuje do przesyłu informacji specjalny protokół internetowy IP. Rozwój rejestratora IP wróży upowszechnienie tego typu systemów nadzoru wizyjnego.
System monitoringu opiera się na działaniu kamer bezprzewodowych, kablowych bądź IP. Kamery bezprzewodowe z reguły wykorzystywane są w wielkopowierzchniowych magazynach, gdzie odległości są zbyt odległe, by zastosować stereotypowe połączenie przewodem FTP.

obraz z kamery

Autor: Andrea Aviado
Źródło: http://www.flickr.com
Kamery IP, dzięki możliwości kreowania niezwykle szerokich instalacji dozorowych, są wykorzystywane z reguły w lokalach, gdzie występuje największe ryzyko niebezpieczeństwa. Każda kamera IP czerpie z protokołu internetowego IP i wyposażona jest w funkcję bezprzewodowej transmisji treści. Wystarczy jedynie podłączenie do Internetu.Badania pokazują, że odpowiedniej jakości sprzęt alarmowy do domu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia apartamentu przed włamaniem.