Zakupy z głową. Gazetka papierowa a gazetka w wersji elektronicznej.

Współcześnie istnieje całe mnóstwo sprawdzonych metod marketingu i reklamy. Każdy ma swoje atuty i złe strony, każdy jest adresowany do pewnego typu odbiorcy i w każdy warto inwestować, jednak z mocą o różnym natężeniu i w zależności od prowadzonego interesu czy branży. Jednym z kanałów dotarcia do potencjalnego klienta i skłonienia go do zainteresowania się konkretnymi produktami może być gazetka z bieżącą oferta promocyjną.

Przykładowa gazetka handlowa
Gazetki bardzo często lądują w naszych skrzynkach pocztowych lub na wycieraczkach wrzucane przez ulotkarzy lub pocztę, czasem bierzemy je sami z marketowego stojaka. Czasami trafiają do naszych skrzynek e-mailowych (po naszej wcześniejszej subskrypcji). Wiadomo, że bardzo wielu konsumentów śledzi promocje cenowe i kupując produkty objęte promocją ma wrażenie świetnie zrobionego interesu. Gazetka promocyjna w wersji papierowej może i jest wygodna i poręczna i jest świetnym źródłem informacji o produktach aktualnie będących w promocji, lecz jest nieekologiczna i bardzo szybko traci datę przydatności. Ponadto – foldery reklamowe z kilku czy kilkunastu sklepów zajmują trochę miejsca i szybko zaśmiecają mieszkanie. Gazetkę w wersji elektronicznej otworzymy na naszym telefonie czy tablecie kiedy tylko chcemy – aktualne gazetki promocyjne w serwisie promocyjni.pl. Możemy ją podlinkować i wysłać znajomym. Promocje produktów w sklepach zmieniają się tak często (minimum raz na tydzień), że nadążenie z przeglądaniem papierowych wersji wielu z nich jest nie lada zadaniem, nie mówiąc o odhaczaniu tych towarów, które nas interesują czy wycinaniu kuponów, które chcielibyśmy wykorzystać.

a lot of bags

Źródło: flickr.com
Co mogą zrobić twórcy aplikacji na urządzenia mobilne przygotowujący elektroniczne wydania gazetek, aby komfortowo się ich używało? Byłoby świetnie, gdyby gazetka promocyjna supermarketu była wyposażona też w możliwość zaznaczania przez nas produktów, które chcemy mieć i automatycznego formowania ich w listę zakupów z kalkulacją ceny itp. Jeżeli gazetka zawiera kupony promocyjne, te, które nas interesują, mogłyby się zapisywać po ich dotknięciu, z kolei zniżki, których nie wykorzystamy, mogłyby być umieszczane w koszu albo samoistnie znikać po pełnej dobie. Gazetka sama mogłaby się umieszczać w archiwum w dniu, gdy kończy się jej ważność, robiąc tym samym miejsce dla nowej.