Jak zbudować dom napędzany alternatywnymi źródłami energii? To niewątpliwie się opłaca, również w naszym klimacie!

Stawiając własny dom, bez wątpliwości powinieneś zastanowić się poważnie nad tym, czy chciałbyś zasilić go tradycyjną energią elektryczną czy też może zdecydować się na alternatywne źródła energii.

odwzorowanie - dziecko

Autor: Marcin Kargol
Źródło: http://www.flickr.com
W współczesnych czasach budowanie (zobacz więcej o budowie hotelów) ekologicznych domów jest nader modne, jednak przed podjęciem tego rodzaju decyzji musisz ją naprawdę porządnie przemyśleć. Dzisiaj odpowiadamy na pytanie, czy takie działania jak montowanie solarów na dachu swojego domu opłaca się w polskim klimacie.
Energia słoneczna – czy to nawet możliwe?
Pośród większości ludzi pokutuje przekonanie, iż zasilanie domów energią słoneczną możliwe jest jedynie w państwach o bardzo słonecznym klimacie, gdzie słońce ostro świeci niemalże przez cały rok. Nic mocniej mylnego – nawet jeśli słońce nie razi się prosto w czy, bynajmniej nie znaczy to, iż jego promienie nie dotarły do ziemi! Wręcz przeciwnie – wtedy również, przykładowo również w pochmurne dni, będzie możliwe zasilanie solarów energią słoneczną. W polskim klimacie bez wątpienia trzeba mieć w swym domu również tradycyjne podłączenie do energii elektrycznej, jednakże jest to zalecane praktycznie zawsze, niezależnie od państwa – u nas przyda się zdecydowanie zwłaszcza zimą.
opona w Porsche

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
fotowoltaika szczecin

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kto nam to zamontuje?
Jeśli zdecydujesz się na solary, wtedy wcale nie musisz wyjeżdżać za granicę, aby znaleźć firmę, która założy Ci je na dachu Twego domu.

W współczesnych czasach również sporo polskich firm będzie w stanie zrealizować taką usługę – jeżeli w grę wchodzi (fotowoltaika ze Szczecina) zdecydowanie jest w czołówce. Tam zdecydowanie znajdziesz właściwą firmę!