Szorowarki, przeciwko uzdatnianie wody – a więc, sterylność przede wszystkim

Do jakich rzeczy są przeznaczone szorowarki? Czym bywa proces uzdatniania wody – czym się charakteryzuje? To wszystko a także jeszcze bardziej dużo dowiesz się, czytając nasz felieton!

Szorowarki – w inny sposób nazywane są Urządzeniami Sprzątającymi. Powstało ich kilka rodzai: szorowarki samojezdne, szorowarki na baterie, oraz szorowarki przewodowe (www.geowell.com.pl/produkty/profesjonalne-urzadzenia-czyszczace/automaty-szorujace/z-fotelem-dla-operatora-ride-on). W wielkim skrócie są to urządzenia, które “szorują” parkiet – zauważyć je można często w wielkich sklepach, gdzie są prowadzone jak malutkie auteczka pomiędzy regalikami, oczyszczając podłogę z wszelkiego syfu, spowodowanymi wybrudzonymi podeszwami stópek licznych klientów danego sklepiku. stosowane jednakże są także do oczyszczania schodków, a nawet istnieją modele, które bez żadnego problemiku zastosujemy w domku (http://geowell.com.pl/produkty/uzdatnianie-wody). Kwoty tego rodzaju urządzeń, wahają się między parę tysiaków, a nawet powyżej stu dwudziestu tysiaków złotych za model który sam jeździ.
kliknij obrazek

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Zmieniając temat zabierzmy się za uzdatnianie wody. Uzdatnianie wody nie jest niczym innym jak sekwencja, w którym zanieczyszczona woda zostaje doprowadzona do stanu “użytkowania”, a więc do takiego rodzaju, w którym mamy możliwość tę wodę bez żadnych leku pić (istniej możliwość to nazwać terminem “filtracja” czyli jest to filtrowani wody).

Powstało parę alternatyw uzyskiwania wody, a bywają to: odżelazianie, zmiękczanie, demineralizacja, filtracja (mineralna, węglowa, mechaniczna), dezynfekcja – w tym konkretnym przypadku chemiczna, promieniowaniem ultrafioletowym, odzwierciedlona osmoza (tak nazywane RO), oraz aeracja. Uzdatnianie wody stosuje się dla tak nazywanych “potrzeb komunalnych” a więc, kanalizacji a także przemysłu.