Promocja outdoorowa typu 10

Reklama outdoor to nazwa promocji zewnętrznej, ulicznej. Zamierzeniem tego gatunku promocji towaru jest przekaz do konkretnych punktów, o wskazanych porach, również z treścią dopasowaną do pozycji reklamy. Reklama zewnętrzna to jedna z najstarszych postaci komunikacji masowej.

billboard

Autor: Gary Leavens
Źródło: http://www.flickr.com

Obecna jest praktycznie wszędzie w przestrzeni ogólnej. Taka forma promocji zostanie na długo bardzo trafnym i efektywnym medium o zasięgu masowym. Reklama (sprawdź jak robimy opakowania z reklamami) zewnętrzna posiada tę zaletę, że nie można jej zgasić. Mieszkańcy omijający te przekazy reklamowe, zawsze popatrzą na to, co jest na niej obrazowane. Czy tego pragnie, czy nie, zostanie w jego pamięci i na pewno przy najbliższej możliwości sięgnie po taki artykuł.

Publikę reklamy zewnętrznej stanowią wszelcy, jacy wychodzą z domu. Za pośrednictwem reklamy zewnętrznej jest możliwość efektywnie dotrzeć do umownej grupy docelowej i jednocześnie do wszelkich pozostałych grup tworzących ludność. Reklama (sprawdź stronę) zewnętrzna najszybciej buduje dużą częstotliwość kontaktów z reklamą. Poza tym obok telewizji jest tym medium, jakie wnosi najwięcej wyjątkowego zasięgu. A po dodaniu go do innych rodzajów reklamy, obniża wydatki i wzmaga zakres kampanii. W rozróżnieniu od różnych publikatorów, outdoor przesyła jedynie treść reklamową i stanowi ogólny fragment przestrzeni miejskiej. Do obowiązków reklamy zewnętrznej przynależą rekomendowanie marki i zatrzymywanie wzroku, pozostając jednocześnie w zgodności z zakresem, również infrastrukturą miasta.

reklama zewnętrzna

Autor: Ryan Bodenstein
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama zewnętrzna (przykładowo: reklama piotr i paweł piotrków trybunalski) to najwyższa i skuteczna odmiana przekazu uwypuklana na zewnątrz. Reklama prezentowana jest na planowo określonych do tego nośnikach: billboardach, telebimach, filarach ogłoszeniowych, matrycach elektronowych, oraz reklamowych, wiatach przystankowych i sklepikach. Reklama zewnętrzna jest nieustannie niezwykle docenianą odmianą reklamy. Przyczyną jej sukcesu jest to, że dociera do największej grupy ewentualnych klientów. Jest obecna na ulicach o jakiejkolwiek porze dnia i nocy. Niezależnie od tego, czy jest to film będący w ruchu, czy nie, ciągnie uwagę większości ludzi.