Projekt z katalogu bądź indywidualny – jaki wybrać?

Podejmując decyzję o stawianiu wymarzonego domu, możemy wybrać projekt dostępny od ręki z katalogu jak i projekt zrobiony na nasze zamówienie. Tak pierwsze jak i drugie rozwiązanie mają swe plusy i minusy, zatem winniśmy dokładnie przemyśleć swój wybór. Jakie rozwiązanie okaże się w naszym przypadku lepsze?

architekt
Wybierając dom z katalogu musimy mieć świadomość tego, że dokładnie taki sam może w każdej chwili wybudować ktoś w okolicy.

Zainteresował Cię ten artykuł? Odwiedź pełen opis, a poznasz więcej danych na ten wątek, które z pewnością Cię zaciekawią.

Nie jest to jednak tak problematyczne jak wdrożenie ewentualnych poprawek do stworzonego już projektu domu czy rezydencji jak np. rezydencje Na nieszczęście niezwykle nierzadko dokonując wyboru projektu domu z katalogu musimy iść na kompromisy i pożegnać się z częścią swych marzeń. Te wady wynagradza jednak cena. Katalogowe projekty kosztują dość niedużo, gdyż kupić je można już za nieco ponad dwa tysiące złotych. Oczywiście sporo zależne jest od tego, który projekt (sprawdź również projekty wnętrz łódź) kupimy. Im nasze oczekiwania i powierzchnia domu większe, tym cena proporcjonalnie wyższa. Plusem wybierania projektów gotowych jest także niedługi czas czekania na otrzymanie projektu. Jest to szczególnie ważne dla osób, którym zależy na czasie.

projekt domu

Autor: Cushing Memorial Library and Archives, Texas A&M
Źródło: http://www.flickr.com
Innym działaniem będzie przygotowanie projektu domu od podstaw. Takiego rodzaju postępowanie również ma sporo plusów, gdyż pozwala na wybudowanie domu, który w stu procentach będzie spełniał nasze potrzeby. Musimy być jednak przygotowani na to, iż prace projektowe będą trwały rzeczywiście długo. Wynika to z konieczności odbycia kilku spotkań, omawiania szczegółów zlecenia oraz przygotowania samego projektu. Zdecydowanie większa będzie również cena indywidualnego projektu. Jak znacząco wyższa? Zweryfikujmy atrakcyjne pracownie z kategorii architekt Warszawa, zapoznajmy się z ich ofertami i skontaktujmy się z tym architektem, który w naszej ocenie jest najlepszy np. ten – architekt warszawa. Działając w ten sposób poznamy chociażby przybliżone koszty związane z przygotowaniem projektu na nasze zamówienie, a także niezbędny do realizacji tego zlecenia czas.