Bezpieczeństwo podczas zimy czyli z jakiego powodu wymiana opon na zimówki ma takie duże znaczenie dla kierowców.

Nadchodzący koniec roku dla dużej części właścicieli samochodów oznacza konieczność odbycia rytuału zmiany opon z letnich na zimówki. W naszym kraju najbardziej popularne jest posiadanie dwóch kompletów opony, czyli zestawu na zimę oraz lato. Wiąże się to z faktem, że opony na każdą z tych pór roku posiadają zupełnie odmienne parametry. Zimowe opony przede wszystkim mają znacznie miększą mieszankę gumy.

Continue reading “Bezpieczeństwo podczas zimy czyli z jakiego powodu wymiana opon na zimówki ma takie duże znaczenie dla kierowców.” »

Czym zajmuje się aktuariusz? Charakterystyka zawodu.

Aktuariusz jest profesjonalistą z dziedziny obliczania ryzyka oraz wartości obecnej projektów finansowych, w szczególności długoterminowych tudzież mających ryzykiem. Zazwyczaj zawód aktuariusza związana jest z branżą ubezpieczeń, reasekuracji jak i planów emerytalnych. W Polsce, aby być wpisanym do rejestru aktuariuszy, trzeba mieć (prócz pozytywnego wyniku egzaminów aktuarialnych przy Komisji Nadzoru Finansowego): wyższe wykształcenie, opinię o niekaralności w zakresie przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów jak i obrotowi gospodarczemu (wyciąg z KRK) i udokumentowany roczny staż pod opieką aktuariusza.

Continue reading “Czym zajmuje się aktuariusz? Charakterystyka zawodu.” »

Warto zatroszczyć się o przekazanie 1% podatku na opp aby pomóc w potrzebie

Jest sporo różnych instytucji, które czynią dużo dobrego, lecz jednocześnie same nie są w stanie się wspomóc oraz posiadać tak sporego zaplecza finansowego, aby wciąż się rozwijać i pomagać coraz znaczniejszej liczbie osób. Przez to właśnie wymagają one wsparcia z zewnątrz, dzięki której będą miały szansę mocno wspomóc własny budżet.

Continue reading “Warto zatroszczyć się o przekazanie 1% podatku na opp aby pomóc w potrzebie” »