solidne materiały do zabezpieczania poddasza

przez | 10 lipca 2021
Ocieplając poddasze użytkowe warto użytkować materiały bezpieczne i sprawdzone, zapewniające dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem, poprawiające komfort akustyczny pomieszczeń, dostarczające korzystny mikroklimat wnętrz, oraz trudno nawilżane i bezpieczne dla zdrowia.

Spore znaczenie ma również prawidłowy i dokładny montaż ocieplenia. Powinno się solidnie zabezpieczyć każde przegrody domu nie tylko po to, ażeby zrealizować najmniejszy standard cieplny przegród, ale przede wszystkim po to, by oszczędzić na kosztach nagrzewania.

Zafascynował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to sprawdź bez zwłoki, co jest w najnowszej treści – on też z pewnością okaże się wartościowy.

W domach jednorodzinnych ubytki ciepła przez połacie dachowe dosięgają nawet 25% wszystkich strat ciepła. Tak wysokie straty są głównym powodem, dla jakiego trzeba zadbać o energooszczędne ocieplenie dachu – ocieplenie poddasza – kliknij. Warto o tym pamiętać na etapie budowy, ocieplania i remontu domu.

Najlepszym punktem na ocieplenie poddasza są przestrzenie pomiędzy krokwiami w przestrzeni dachowej. Do ocieplania przestrzeni dachowych najchętniej stosuje się wełnę mineralną. Jest ona odpowiednim izolatorem termicznym, a prócz tego ma odpowiednio sporą sprężystość, by dokładnie wypełniać przestrzenie pomiędzy drewnianymi elementami budowy dachu.

Wręczamy Ci dostęp za darmo do następnych wątków, jeśli tematy zawarte na tej witrynie niezwykle Cię zaaferowały. Zatem nie ociągaj się!

Do poddaszy najlepiej nadaje się wełna o sporej sprężystości, średnio twarda. Ponieważ jest niezapalna, w razie pożaru chroni drewnianą konstrukcję dachu przed żarem.

puszki z farbami

Autor: Sigma Coatings
Źródło: www.sigmacoatings.com.pl
Prócz wełny na ocieplenie poddasza można też spożytkować tafle ze sprężystego styropianu. Dzięki fabrycznie stworzonym nacięciom sprężynują i świetnie wypełniają powierzchnie między krokwiami.

Żeby uzyskać energooszczędne poddasze, stosuje się drugą powłokę ocieplenia o grubości równej różnicy pomiędzy wspólną grubością energooszczędnego ocieplenia, a grubością początkowej warstwy izolacji.