Pożyczki pozabankowe – o czym w pierwszej kolejności warto jest pamiętać, zanim skorzysta się z wybranej propozycji?

Dziś nie trzeba mieć już wolnych środków, żeby zakupić auto, nowoczesny sprzęt komputerowy bądź wycieczkę zagraniczną. Z pomocą przecież przychodzą pożyczki i kredyty, jakie są proponowane głównie przez banki. Od jakiego czasu jednakowoż wielkim zainteresowaniem cechują się również pożyczki pozabankowe, udzielane przez wszelkiego rodzaju parabanki. Czemu? Jakie są ich największe zalety? O czym trzeba pamiętać, zanim skorzysta się z określonej oferty?

Continue reading “Pożyczki pozabankowe – o czym w pierwszej kolejności warto jest pamiętać, zanim skorzysta się z wybranej propozycji?” »

Pit 37 – nieco słów odnośnie do rozliczania się w sieci

Formularz PIT-37 związany jest z każdymi dochodami uzyskiwanymi i rozliczanymi poprzez płatnika (np. pracodawcę). Jeżeli dochodzi do zawarcia umowy bądź poczynienia czynności, z tytułu jakich należy rozliczyć się samemu, w takim przypadku nie wykorzystujemy tego dokumentu. Tak więc wszyscy zyskujący środki utrzymania na podstawie umowy o pracę, zlecenie czy też dzieło posiadają alternatywę skorzystania z opcji rozliczenia preferencyjnego.

Continue reading “Pit 37 – nieco słów odnośnie do rozliczania się w sieci” »