Systemy alarmowe do lokalu mieszkalnego z użyciem rejestratora IP – co warto o nich wiedzieć?

przez | 2 czerwca 2022
Alarmy do apartamentu dają poczucie bezpieczeństwa.
Systemy alarmowe do domu, coraz bardziej upowszechnione, kojarzą się z reguły z czujnikami ruchu w pomieszczeniach, klawiaturą przy drzwiach i z sygnalizatorem na ścianie. Są to jego kluczowe elementy, jednak w rzeczywistości jest to dużo bardziej złożona instalacja.

alarmy

Autor: TeppoTK
Źródło: http://www.flickr.com
Alarm to kompleks urządzeń przeznaczonych do ujawniania oraz sygnalizowania wejścia bądź jego usiłowania lub obecności osoby do tego nieuprawnionej.
Dobrej jakości zamki i drzwi antywłamaniowe na pewno są istotnym elementem ochrony apartamentu, ale jeśli znajduje się on na uboczu lub wejście do niego nie jest dostatecznie widoczne z ulicy, złodziej może spokojnie sforsować drzwi i przedostać się do wnętrza.

Więcej –

Oprócz tego nie musi przecież wcale zmagać się z zamkiem i trwałymi drzwiami – prościej jest przecież wejść oknem. Metodą na utrudnienie działania rabusiowi jest wyposażenie domu w centralę alarmową.unikalna witryna odlewy ciśnieniowe Nierzadko już sama informacja o tym, że lokal jest chroniony alarmem (szyld z ostrzeżeniem bądź widoczny element systemu alarmowego), wystarcza, żeby odwieść potencjalnych złodziejów.

Rejestrator IP jest niezwykle nowoczesną ideą tworzenia systemów monitoringu wizyjnego. Przekaz informacji pomiędzy urządzeniami obserwującymi (kamery IP), a urządzeniami rejestrującymi (rejestratory NVR) oraz urządzeniami przeznaczonymi do nadzoru obrazu (np. tablety, smartfony czy komputery stacjonarne) odbywa się za pośrednictwem komputerowej sieci IP opartej o właściwy protokół.

Może Cię zainteresować – Zabezpieczenia Poznań

Taki system alarmowy do domu, monitorując wykorzystuje do przesyłu informacji specjalny protokół internetowy IP. Rozwój rejestratora IP wróży upowszechnienie tego typu systemów zobacz ofertę: nadzoru wizyjnego.
System monitoringu opiera się na działaniu kamer bezprzewodowych, kablowych bądź IP. Kamery bezprzewodowe z reguły wykorzystywane są w wielkopowierzchniowych magazynach, gdzie odległości są zbyt odległe, by zastosować stereotypowe połączenie przewodem FTP.

obraz z kamery

Autor: Andrea Aviado
Źródło: http://www.flickr.com
Kamery IP, dzięki możliwości kreowania niezwykle szerokich instalacji dozorowych, są wykorzystywane z reguły w lokalach, gdzie występuje największe ryzyko niebezpieczeństwa. Każda kamera IP czerpie z protokołu internetowego IP i wyposażona jest w funkcję bezprzewodowej transmisji treści. Wystarczy jedynie podłączenie do Internetu.Badania pokazują, że odpowiedniej jakości sprzęt alarmowy do domu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia apartamentu przed włamaniem.