Idealne tradycje sezonu świątecznego- 6 grudnia w naszych szkołach

przez | 4 stycznia 2023
Sezon bożonarodzeniowy to okres, jaki wielu jednostkom kojarzy się z radością, wspólnym spędzaniem czasu w gronie rodziny i oczywiście z upominkami. Jedną z tradycji bożonarodzeniowych świąt są Mikołajki celebrowane w Polsce 6 grudnia. Na Mikołajki wręczamy bliskim nam postaciom prezenty, tradycja ta uprawiana jest też w naszych szkołach i wielu innych placówkach edukacyjnych. Aranżowanie mikołajek w szkołach to szczególna, wyśmienita i niezwykle piękna tradycja, która daje sporo radości dzieciom.

prezenty świąteczne

Źródło: pixabay.com

Powinno się pamiętać, iż nie każda rodzina może pozwolić sobie na prawdziwe święta. Niemało dzieci pochodzi z biedniejszych rodzin, zaś Mikołaj w szkole (Mikołaj w szkole) to doskonała okazja, żeby również takie dzieci mogły cieszyć się drobnymi upominkami oraz prezentami.Podczas mikołajek urządzanych w szkole, dzieci odwiedza Święty Mikołaj, częstokroć ze swoimi pomocnikami – aniołkami czy też elfami. Dzieci zdołają spotkać się ze Świętym Mikołajem, porozmawiać z nimi i zdobyć nieduże przyjemne upominki. Takie spotkanie ze świętym mikołajem dla wielu niedużych dzieci jest niezmiernie ważnym, znaczącym wydarzeniem. Powinno się więc kultywować tradycję Mikołajek w naszych szkołach. Mikołajki w wielu przypadkach są aranżowane też przez poszczególne klasy, są to tak zwane Klasowe Mikołajki. Podczas takich Mikołajek losuje się karteczkę z czyimś imieniem, a następnie robi się tej osobie podarek do pewnej określonej, pierwej ustalonej kwoty.

ciasteczka świąteczne

Źródło: pixabay.com

Nieraz odbywa się również Klasowa Wigilia, w toku jakiej cała klasa może spędzić miło czas, spożywając świąteczne potrawy. To również wspaniała bożonarodzeniowa tradycja, jaka nadal jest pielęgnowana w wielu szkołach.

Tak pochłonął Cię ten tekst, że masz chęć na kolejne wątki? Najmniejszy problem. Po prostu wejdź w łącze do strony (https://leaselink.pl/) i czytaj dalej.

Dostawanie upominków naturalnie jest niezmiernie miłe, aczkolwiek jeszcze większą radość powinno nam powodować obdarowywanie innych. Wskazane jest uczyć dzieci już od najmłodszych lat, że to naturalnie dawanie, dzielenie się z innymi jest najistotniejszym oraz najprzyjemniejszym aspektem świąt.