Izolacje termiczne natryskowe pianką poliuretanową

przez | 22 grudnia 2022
Izolacje natryskowe stają się coraz bardziej popularne w naszej ojczyźnie. Podyktowane jest to dużą skutecznością pianki porównując inne surowce izolacyjne. Stawiając na izolację z pianki poliuretanowej można liczyć w przyszłości na znaczną redukcję kosztów określonych na utrzymanie domu, hali czy innego obiektu. Jest to logiczne, dla przykładu jeżeli nagrzanie domu o średniej powierzchni 160m2 na rok będzie nas kosztowało blisko 3000zł, a stawiając na docieplenie poddasza pianką poliuretanową można zaoszczędzić 1000 złotych to z całkowitą pewnością dobrze jest wybrać izolację natryskową .

Natrysk ogrodowy trio GARDENA

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA

Izolacja natryskowa to energooszczędna, trwała jak też w pełni bezpieczna metoda ociepleń. Natrysk pianki PUR może stosowany być praktycznie w każdym domu bez względu na przeznaczenie.Świetnie sprawdzi się w budynkach mieszkalnych o konstrukcji szkieletowej, murowanej bądź też w halach przemysłowych. Budynki inwentarskie, obory czy kurniki także często są izolowane za pomocą natryskowej pianki poliuretanowej. () W tych ostatnich wykorzystywana jest jedynie pianka o budowie zamknięto komórkowej.

Naniesiona paro centymetrowa warstewka pianki od środka poprawia izolacyjność budynku, przydaje mu szczelność. Te przymioty są ściśle zależne od kosztów utrzymania budynku. Wykorzystując natrysk pianki PUR przyczyniamy się do gospodarności w zużywanej energii. Koszt izolacji natryskowej może być nieco wyższy aniżeli cena, którą trzeba uiścić za ocieplenie styropianem bądź wełną mineralną, lecz zastosowanie pianki poliuretanowej rekompensują niższe rachunki za grzanie albo chłodzenie ogrzewającego się przykładowo poddasza w lecie. Dla zainteresowanych: izolacjepiankowe.com.pl/.

wąż natryskowy

Autor: Silfra
Źródło: Silfra

Jednym z największych walorów izolacji natryskowej jest jej sposób aplikacji. Przeciwnie do wełny mineralnej, pianka dociera do nawet najtrudniej osiągalnych miejsc, zapełnia wszelakie szczeliny oraz znakomicie przylega do izolowanej powierzchni. Jej pozytywami są też właściwości akustyczne. Znakomicie wygłusza pomieszczenia tworząc maksymalnie szczelną barierę dźwięku. Izolacja natryskowa może być zastosowana niezależnie od kształtu i typu konstrukcji budynku.

Kiedy prezentowany wpis będzie przez Ciebie przeczytany, kliknij również na odmienny polecany artykuł (http://www.kancelariajtt.pl/zakladanie-i-przeksztalcanie-spolek-szczecin/), który posiada równie wciągające treści.

Charakteryzuje ją odporność na grzyby. Gryzonie a także insekty również nieskoro ingerują w izolację.