Kilka praktycznych danych na temat dwuśladów zabytkowych i zakątków, w których możne je oglądać

przez | 10 lipca 2021
Pojazdy już od początków XX wieku fascynują ludzi. Na przestrzeni stulecia sporo się jednak zmieniło. Obecnie największym wzięciem i zaciekawieniem cieszą się szybkie wyścigówki, a również eleganckie i bardzo drogie amerykańskie limuzyny. Do tej, tak czy owak wąskiej grupy pojazdów dwuśladowych, zaliczyć możemy też samochody zabytkowe. Ich wartość praktycznie w każdym przypadku jest porównywalna z ceną zakupu nowoczesnego i supernowocześnie wyposażonego modelu prosto z fabryki. Ten fakt możemy wytłumaczyć np. wykorzystując elementarne reguły ekonomii: im danego towaru jest mniej, tym jest droższy.

samochód

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Samochody zabytkowe standardowo kojarzą się nam z autami z minionej epoki, czyli np. tymi z okresu międzywojennego. Tymczasem amatorzy motoryzacji są zdania, że 25-letnie fiaty można z całą odpowiedzialnością zaliczyć do tej właśnie grupy. Więcej informacji na stronie: Im bardziej wiekowy jest dany egzemplarz, tym cenniejszym jest nabytkiem, a należy pamiętać o tym, że takie samochody są jak czerwone wino: im starsze, tym lepsze. A w jakich zakątkach można spotkać takie wehikuły? Najczęściej w garażach panów, którzy uwielbiają stare modele. A poza tym podczas corocznych zlotów, na których pojawiają się posiadacze gustownych syrenek.

Terminu samochody zabytkowe wcale nie musimy wiązać z autami osobowymi. W miejskich muzeach można podziwiać pojazdy straży pożarnej, jak i peerelowskiej milicji. Te eksponaty muzealne różnią się znacząco od tych nowoczesnych wersji, które bywają o dużo lepiej wyposażone i są w stanie osiągać większe prędkości. Odcień karoserii pozostał jednak ten sam. Czerwień jest nadal zarezerwowana dla straży pożarnej.

Zainteresował Cię ten artykuł? Kliknij i sprawdź (https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/opaski-zaciskowe/) koniecznie, tu jest coś, co z pewnością także będzie równie ciekawe.

Z kolei sztandarową barwą służb porządkowych jest rzecz jasna granatowy. Autor: Normcar

przewożenie samochodu na przyczepce

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze następną grupą godną omówienia są stare ciężarówki wojskowe. Takie maszyny możemy zobaczyć podczas wakacji nad jeziorami północno-wschodniej Polski .

Zainteresował Cię ten temat? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy wpis (https://www.artimbo.pl/meble-ogrodowe,g58.html), który niewątpliwie bardzo Cię zaciekawi. Zobacz!

Muzeum starych pojazdów ma swoją siedzibę w Mrągowie, czyli mieście tłumnie odwiedzanym przez turystów.

Najbardziej rozbudowaną grupą eksponatów 4 kołach stanowią właśnie różnego rodzaju pojazdy, którymi kiedyś kierowali szeregowcy. A oprócz dwuśladów znajdują się tam również… czołgi. Niektóre z tych pojazdów są zarejestrowane, co oznacza, że każdy zainteresowany może się nimi wybrać na krótką lub dłuższą wyprawę. A wśród panów rzecz oczywista największe emocje budzi rzeczony czołg, ale przejażdżka tym pojazdem kosztuje fortunę.