Kilka praktycznych danych na temat dwuśladów zabytkowych i zakątków, w których możne je oglądać

przez | 10 lipca 2021
Pojazdy już od początków XX wieku fascynują ludzi. Na przestrzeni stulecia sporo się jednak zmieniło. Obecnie największym wzięciem i zaciekawieniem cieszą się szybkie wyścigówki, a również eleganckie i bardzo drogie amerykańskie limuzyny. Do tej, tak czy owak wąskiej grupy pojazdów dwuśladowych, zaliczyć możemy też samochody zabytkowe. Ich wartość praktycznie w każdym przypadku jest porównywalna z ceną zakupu nowoczesnego i supernowocześnie wyposażonego modelu prosto z fabryki. Ten fakt możemy wytłumaczyć np. wykorzystując elementarne reguły ekonomii: im danego towaru jest mniej, tym jest droższy.

samochód

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Samochody zabytkowe standardowo kojarzą się nam z autami z minionej epoki, czyli np. tymi z okresu międzywojennego. Tymczasem amatorzy motoryzacji są zdania, że 25-letnie fiaty można z całą odpowiedzialnością zaliczyć do tej właśnie grupy. Więcej informacji na stronie: Im bardziej wiekowy jest dany egzemplarz, tym cenniejszym jest nabytkiem, a należy pamiętać o tym, że takie samochody są jak czerwone wino: im starsze, tym lepsze. A w jakich zakątkach można spotkać takie wehikuły? Najczęściej w garażach panów, którzy uwielbiają stare modele. A poza tym podczas corocznych zlotów, na których pojawiają się posiadacze gustownych syrenek.

Terminu samochody zabytkowe wcale nie musimy wiązać z autami osobowymi. W miejskich muzeach można podziwiać pojazdy straży pożarnej, jak i peerelowskiej milicji. Te eksponaty muzealne różnią się znacząco od tych nowoczesnych wersji, które bywają o dużo lepiej wyposażone i są w stanie osiągać większe prędkości. Odcień karoserii pozostał jednak ten sam. Czerwień jest nadal zarezerwowana dla straży pożarnej.

Zainteresował Cię ten artykuł? Kliknij i sprawdź (https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/opaski-zaciskowe/) koniecznie, tu jest coś, co z pewnością także będzie równie ciekawe.

Z kolei sztandarową barwą służb porządkowych jest rzecz jasna granatowy. Autor: Normcar

przewożenie samochodu na przyczepce

Autor: amateur photography by michel
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze następną grupą godną omówienia są stare ciężarówki wojskowe. Takie maszyny możemy zobaczyć podczas wakacji nad jeziorami północno-wschodniej Polski .

Zainteresował Cię ten temat? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy wpis (https://www.artimbo.pl/meble-ogrodowe,g58.html), który niewątpliwie bardzo Cię zaciekawi. Zobacz!

Muzeum starych pojazdów ma swoją siedzibę w Mrągowie, czyli mieście tłumnie odwiedzanym przez turystów.

Najbardziej rozbudowaną grupą eksponatów 4 kołach stanowią właśnie różnego rodzaju pojazdy, którymi kiedyś kierowali szeregowcy. A oprócz dwuśladów znajdują się tam również… czołgi. Niektóre z tych pojazdów są zarejestrowane, co oznacza, że każdy zainteresowany może się nimi wybrać na krótką lub dłuższą wyprawę. A wśród panów rzecz oczywista największe emocje budzi rzeczony czołg, ale przejażdżka tym pojazdem kosztuje fortunę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*