W jaki sposób Urząd Pracy w Żorach radzi sobie z bezrobociem

przez | 31 grudnia 2022
W końcu nadeszła wiosna, a wraz z nią w Żorach pojawia się coraz więcej ogłoszeń w sprawie pracy. Ta sytuacja powtarza się już od wielu lat. Przeważnie mieszkańcy mogą znaleźć wolne etaty w, usługach lub gastronomii.

Możemy zauważyć oferty związane z budownictwem – póki co ostrożnie, jednak uwzględnijmy, iż wiosna dopiero nadchodzi, toteż ta tendencja za chwilę ulegnie zmianie.Jakimi sposobami region radzi sobie z bezrobociem? Urząd Pracy w Żorach realizuje wszelakie formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Są to np. szkolenia zawodowe czy staże, które są zachęcającym programem opierającym się na zdobywaniu praktyki. Ponad 2,3 mln zł poświęci w tym roku Powiatowy Urząd Pracy w Żorach na aktywizację osób bezrobotnych w regionie.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

(Zobacz ) Ta robiąca wrażenie suma przeznaczona jest na staże dla około 175 osób i liczne szkolenia dla np. kasjerów, kierowców wózków widłowych, czy spawaczy. W 2014 roku zostanie przyznanych około 40 dotacji dla osób zakładających własną działalność.

Założeniem pomysłu jest zwiększenie motywacji wśród osób bezrobotnych do podjęcia działań a także przysposobienie zagadnień z zakresu przedsiębiorczości. Zwłaszcza na staże i szkolenia liczą bezrobotne kobiety, które ostatnimi czasy stanowią ponad 60 proc. z wszystkich bezrobotnych osób. Sporą okazją na zatrudnienie są dla nich np. koreańskie fabryki działające w Żorach, które co jakiś czas zgłaszają się do „pośredniaka” z zamiarem przyjęcia nowych pracowników.

Czy niniejszy artykuł jest dla Ciebie wartościowy? Jeżeli tak, to bez wątpienia zainteresuje Cię również to wiarygodne opracowanie (https://www.warynski.pl/biura-do-wynajecia-warszawa/) – traktuje o podobnej kwestii.

praca grafik 3d Żory

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chcemy przyjść z pomocą losowi, pomocne jest wykazanie się własnym zaangażowaniem. Podstawowym narzędziem ku temu może okazać się internet. Postanówmy więc poświęcić czas poszukując ofert, które widnieją na portalach poświęconych pracy. Bądźmy otwarci na nowe propozycje, ponieważ może się zdarzyć, iż zawód z którym nie wiązaliśmy przyszłości okaże się ciekawy zarówno po względem finansowym, jak i własnych wymagań. Należy jedynie wpisać w sieci frazę: , a być może dopisze nam szczęście i odnajdziemy swego nowego pracodawcę. Jeżeli chcemy bardziej sprecyzować nasze oczekiwania zaznaczmy w tytule naszą profesję, dodając np. .