Mała łazienka – aranżacja, wyposażenie, kolorystyka, oświetlenie, jakich błędów unikać

przez | 24 stycznia 2023
Malutka łazienka to niestety standard w większości polskich mieszkań. Jednakże jeżeli jest prawidłowo zaaranżowana, i ona może być wygodna, funkcjonalna i sprawiać wrażenie przestronnej. Przy aranżacji małej toalety warto wykorzystać wypróbowane już sposoby oraz rozwiązania. Przy jocie fantazji i pomysłowości, możemy uzyskać zaskakujące rezultaty. Oprzyrządowanie musi być dostosowane do wymagań oraz upodobań domowników.

wyposażenie łazienki

Źródło: pixabay

Należy staranie obmyślić, co chcemy, co powinniśmy i co można zamontować. pewnością niedobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na siłę i niewielkiej wanny, jak też wąskiej kabiny natryskowej. W niewielkiej toalecie z pewnością lepszym rozwiązaniem jest instalacja wygodnej kabiny prysznicowej. Jeśli tradycyjny brodzik zastąpimy liniowym odwodnieniem, wpasowanym w powierzchnię podłogi i zainstalujemy szklane, wahadłowe drzwi, nawierzchnia łazienki wizualnie nie zmniejszy się.Jeżeli jednak postawimy na wannę, zrezygnujmy z kupna dużej a także prostokątnej. W handlu jest obszerny asortyment wanien asymetrycznych, które wspaniale zdołamy wkomponować w małą łazienkę, a przy okazji zajmują one mało miejsca. Optymalnym rozwiązaniem jest wanna oraz prysznic w jednym, dzięki czemu uzyskujemy różne opcje kąpieli. Przy doborze umywalki do niewielkiej łazienki przesądzającym czynnikiem, powinna być jej funkcjonalność. W małej estetycznej umywalce zdołamy umyć wyłącznie ręce. Jeżeli będziemy pragnęli ją wykorzystywać na na przykład do prania ręcznego, powinniśmy wybrać trochę większą. Przestrzeń pod umywalką, można zabudować obszerną szafką na pachnidła i utensylia toaletowe.

Łazienka, meble łazienkowe

Autor: Cermag
Źródło: http://www.cermag.com.pl

Zdecydowanie rezygnujemy z kilku małych szafek, które zagracą pomieszczenie korzystniej zastąpić je jakąś dużą. Rezygnując z wszelkich zbędnych urządzeń, dobrze jest zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym z elektronicznie sterowaną matą grzejną. Przy tradycyjnym ogrzewaniu wyselekcjonujmy nowoczesny gustowny grzejnik, który będzie zarazem pełnił funkcję suszarki na ścierki. Niewielka łazienka wymaga użycia jasnych chłodnych odcieni, jakie wizualnie nie zmniejszą wnętrza. Do takich barw zaliczamy jasne barwy zieleni, błękitu i fioletu, biel oraz jasny beżowy. W większych miejscowościach jak Łódź, posiadamy olbrzymi wybór sklepów z asortymentem do umywalni. Niejeden salon łazienek cermag łazienki łódź odnajdziemy także w internecie.