Każdy z nas kiedyś bał się dentysty. Warto zawalczyć z tym strachem dla własnego dobra

przez | 23 stycznia 2023
Każdego z nas męczą jakieś urazy z dzieciństwa. Wiele z nich nie znika jednak wraz z upływającym czasem, ale towarzyszy nam także w w dorosłości. Zdarza się, że nasze lęki nie mają żadnego sensownego uzasadnienia, a ich podłożem jest bardzo często ogólne wyobrażenie na dany temat. Czasem bywa też tak, że nieprzyjemny obraz konkretnego przedmiotu lub miejsca, który zapamiętaliśmy w młodości, ma wielki wpływ na nasze podejście do tejże rzeczy.

sprzęt dentystyczny

Autor: isafmedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym potwierdzeniem powyższej teorii jest to, jak odbieramy, że ludzie nie szczególnej miłości do lekarzy tej specjalności|że lekarze tej specjalności nie cieszą się szczególną miłością pacjentów. Gabinet stomatologiczny (Oferta Gabinetu stomatologicznego Dentalcorner) kojarzy nam się z miejscem tortur|przypomina nam miejsce tortur, a znajdujące się tam narzędzia jeszcze intensyfikują to wrażenie. Swój udział w tworzeniu niezbyt pomyślnego obrazu dentystów mają również nasze wspomnienia z dzieciństwa.

Przed dwudziestoma laty ich gabinety były znajdowały się w prawie wszystkich podstawówkach. Uczniowie tych placówek mogli więc za darmo plombować zepsute zęby. Z racji tego, że szkolni stomatologowie nie posiadali zbyt dobrego sprzętu, wielu młodych pacjentów ze strachem wspomina ówczesne leczenie próchnicy.

Jeżeli masz chęć przeczytać większą ilość informacji na prezentowany temat – znakomicie się składa, ponieważ istnieje już pełna informacja (https://www.audika.pl/), którą możesz zobaczyć tu.

Borowanie sprawiało ból, a zakładane plomby dość często wypadały, co wiązało się z koniecznością ponowienia całej operacji. Kolejnym istotnym aspektem, który wpływa na sposób odbierania stomatologów przez społeczeństwo, jest niemal całkowite zaniedbywanie profilaktyki. W zdecydowanej większości przypadków do odwiedzenia dentysty popycha nas dopiero nieznośny ból.

W w sytuacji zaawansowanego uszkodzenia zęba niezbędne leczenie jest nie tylko nieprzyjemne, ale i drogie. Nic więc dziwnego w tym, że w świadomości ludzkiej funkcjonują stereotypy dentysty-sadysty oraz dentysty-zdziercy. Tymczasem wystarczy chodzić na regularne kontrole i natychmiast usuwać pierwsze ślady próchnicy, aby uniknąć zbędnych wydatków i skomplikowanych zabiegów stomatologicznych. Tym bardziej, że innowacyjna technologia w gabinetach dentystycznych umożliwia bezbolesne leczenie.