Drony, czyli bezzałogowe statki latające są przyszłością nie tylko sił zbrojnych, mogą być ciekawym rozwiązaniem do filmowania wyjątkowych wydarzeń

przez | 21 stycznia 2023
Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż technologia każdego dnia coraz bardziej się ewoluuje. Przebiegu tego nikt nie zdoła zatrzymać, dlatego powinno się iść z duchem czasu i zainteresować się nowościami w branży elektronicznej.

Filmowanie z powietrza

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

Przebojem ostatnich lat są drony, innymi słowy bezzałogowe statki latające. Jeszcze do niedawna były wykorzystywane tylko przez siły zbrojne do monitorowania terenów zagrożonych. Dobrze jest wobec tego zastanowić się do jakich celów mogłyby nam się przydać i jak wyłonić optymalny? Zdecydowanym faworytem jest DJI Phantom 3 Professional (w sklepie Gohero), jaki jest nowością na rynku, albowiem jego poprzednik odszedł do lamusa. Jest to jeden z przedstawicieli najlepiej sprzedających się małych dronów. Co jest w nim takiego sensacyjnego? Przede wszystkim DJI Phantom 3 Professional ma kamerę główną oraz dwa mniejsze obiektywy, dzięki czemu ma sposobność obserwacji tego co jest z każdej strony i występuje znikome prawdopodobieństwo, że może w coś uderzyć. Następną niewątpliwą wartością jest to, że potrafi być w powietrzu nawet 23 minuty, co jest nie lada wyczynem. Jego wartość prawdopodobnie nie odstraszy sporej części klientów, gdyż z taką ilością możliwości jaką dysponuje DJI Phantom 3 Professional nie wynajdziemy na rynku nic lepszego. Kolejnym z najchętniej kupowanych jest 3DR Iris +, jakim można sterować z laptopa albo komórki- dronów. Najważniejszym plusem dla większości z nas będzie to, iż mamy możliwość nagrywania filmów za pomocą naszej kamery, naturalnie musi być ona kompatybilna z tym urządzeniem. Jest on tańszy od zaprezentowanego wcześniej bezzałogowego statku latającego, dlatego też więcej osób może pozwolić sobie na jego zakup. Długość lotu urządzenia 3DR Iris + jest naprawdę zbliżony do poprzednika, gdyż w tym wypadku wynosi 22 minuty.

Jeśli wciąż wahamy się nad nabyciem tego sprzętu, bowiem nie mamy gwarancji, że uda nam się go wykorzystać, trzeba zastanowić się jakie przyjęcia czekają nas w nadchodzących latach. Gdy wyślemy drona w powietrze (jonizator powietrza) będziemy mieli gwarancję, że pozostaną utrwalone najwspanialsze chwile naszego życia, a my nie będziemy musieli tracić czasu na krążenie z kamerą i proszenie biesiadników o uśmiech. Dlatego też, statek powietrzny będzie niezastąpiony na tego typu uroczystościach jak rajd rowerowy, ślub, chrzciny , a także spotkanie klasowe po latach.