Selfie, czyli polecane gadżety do smartfonów

przez | 9 listopada 2022
Współczesne telefony już bardzo dawno przestały być urządzeniami, służącymi nam jedynie do telefonowania i pisania popularnych sms-ów. Teraz telefony to prawdziwe kombajny multimedialne. Przykładowo możemy dzięki nim posłuchać muzyki, ponieważ każdy nowoczesny smartfon ma możliwość odtwarzania mp3, odbierania radia oraz dostęp do Internetu, dzięki czemu możemy słuchać muzyki w każdym miejscu i o każdym czasie. Dzięki owemu dostępowi do netu cały czas mamy oczywiście możliwość wyszukania każdej potrzebnej informacji, kontaktu z najbliższymi poprzez facebooka czy maile. Telefonu bardzo często używamy też jako aparatu fotograficznego, dzięki któremu prędko i wszędzie zrobimy foto, uwieczniając daną wyjątkową chwilę, aby cieszyć się nią później.

akcesoria do telefonów

Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com
Zrobienie zdjęć przy pomocy telefonu nie jest dziś żadnym kłopotem. Po prostu wybieramy w opcjach naszego smartfona ikonę odpowiadającą za zdjęcia i już zaraz możemy robić fotki. Co ważne, dzięki temu, że mamy aparat fotograficzny w telefonie, możemy robić zdjęcia oraz po chwili umieścić je w necie.

Mocno popularne są już nie wyłącznie fotki robione komuś lub czemuś, ale robione samym sobie. Zdjęcia tego typu, robione „z ręki”, czyli tak zwane selfie czy „słitfocie”, zyskały swój rozgłos dzięki mediom społecznościowym, na przykład Facebookowi. Tego typu zdjęcia zazwyczaj robi się w celu pochwalenia się nową fryzurą, makijażem czy ciuchami. Ale czasem też tego typu zdjęcia mogą

selfie

Autor: Brian Eager
Źródło: http://www.flickr.com

okazać się wspaniałą pamiątką, jeżeli przykładowo uwiecznimy dzięki nim nasz udział na jakimś niezapomnianym koncercie naszego idola, a jeszcze większe znaczenie może mieć zdjęcie, na którym będziemy my oraz nasz idol.

Zdjęcia z ręki są już tak powszechnym zjawiskiem, że powstaje nawet dodatkowe wyposażenie do telefonów komórkowych, które pozwala na jeszcze prostsze i szybsze wykonywanie owych fotek. Przykładem są tu tak zwane selfie stick, to znaczy urządzenia przypominające krótki wysięgnik albo kijek z uchwytem, do którego mamy możliwość przymocować nasz smartfon, co pozwoli na objęcie większym zasięgiem tego, co będziemy chcieli sfotografować.

Jak widać, technika wychodzi naprzeciw wszelkim potrzebom. Jeśli więc jesteśmy fanami selfie i robienie zdjęć „z ręki” nie jest nam obce, warto zaopatrzyć się w selfie stick, aby mocno ułatwić sobie te czynności.