gcity to najlepsze artykuły

przez | 3 września 2021
W dzisiejszych czasach Internet stał się ogromnym rynkiem zbytu, a wiele firm inwestuje w tworzenie własnych stron Internetowych. Jak odnaleźć swój serwis wśród tylu stron? Jak można stwierdzić czy nasza strona jest popularna w Internecie czy też nie. To właśnie dzięki PageRank ustalimy czy nasza storna jest popularna czy też nie. Na stronie znajdziemy bardzo szczegółowy opis dotyczący tego jak prawidłowo interpretować PageRank, autorzy artykułu postarali się o dość czytelną tabelę dzięki której łatwo będziecie mogli przewidzieć swój PageRank.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy użytkownik korzystający z popularnego narzędzia Google Toollbar w szczególności PageRank, potrafi odróżnić strony z PageRank 0 od stron bez PageRanku. Problem ten jest istotny szczególnie dla osób profesjonalnie zajmujących się SEO.

Chcesz przeglądnąć kolejne interesujące artykuły? Zachęcamy w takim razie na stronę autora. Tam czekają na Ciebie rzetelne wiadomości.

Dzięki temu iż pasek PageRank jest zwykłym plikiem graficznym możemy go modyfikować w dowolny sposób.

Wielu z nas ma w posiadaniu przenośne urządzenia i tak samo wielu nie pamięta o zabezpieczaniu danych na tych urządzeniach. A wystarczy tylko zainstalować oprogramowanie antywirusowe. Mimo iż eksperci twierdzą iż na ataki bardziej narażone są komputery osobiste niż urządzenia przenośne to i tak warto zabezpieczyć swoje dane. Firma SMobile opracowała aplikacje antywirusową VirusGuard która dedykowana jest do mobilnego systemu Android stworzonego przez Google. Więcej szczegółowych informacji dotyczących aplikacji VirusGuard można znaleźć naKnol – odpowiedź Googla na Wikipedię rozrosła się o trzy nowe języki. Knol w sieci dostępny jest od lipca 2008. Twórcy Knola w dużej mierze opierali się na Wikipedii która jest pierwowzorem tego projektu. Jednak większy nacisk położyli na autorów tekstów. Otóż każdy artykuł będzie posiadał swoich opiekunów i to oni będą decydowali o proponowanych zmianach.

Któż z nas nie korzysta z darmowych aplikacji dostępnych w Internecie. Szczególnie Google oferuje wam wiele ciekawych gadżetów. Dzięki nim nasza praca w Internecie niejednokrotnie staje się szybsza. Jednak nie wielu z nas wie iż to właśnie gadżety dostarczane przez Google stająsię łatwą furtką do naszych poufnych danych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o niebezpiecznych gadżetach dostarczanych przez Google.

Chyba każda osoba korzystająca z komputera i Internetu posiada własny adres poczty internetowej czyli email. W internecie możecie znaleźć bardzo wiele serwisów umożliwiających założenie wam swojego unikalnego adresu email. Serwisy te kuszą nas dużą pojemnością skrzynki internetowej, oraz możliwością wysyłania dużych załączników. Jednak nie wiele z nich oferuje możliwość zmiany kolorów na swoim koncie. Dla osób lubiących się wyróżniać nie jest to zbyt dobra wiadomość. Jednak Google wychodzi z pomocą i oferuje nam możliwość dopasowania swojej skrzynki pocztowej według uznania. Do dyspozycji mamy ok 30 motywów, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy projektowanie aplikacji mobilnych

Reklama w Internecie jest bardzo ważnym elementem marketingu. Chcąc być zauważalnym na rynku należy się reklamować. A Internet jest jednym z najlepszych sposobów na reklamę, firm specjalizujących się w reklamie również nie brakuje. Sposobów na reklamę w Internecie jest bardzo dużo jednak jedną z najciekawszych i najszybszych form jest reklama kontekstowa. Również gigant z Mountain View przywiązuje dużą uwagę do tego typu reklamy, może świadczyć o tym fakt iż internetowy gigant zakupił sieć reklamy kontekstowej z Rosji mianowicie ZAO Begun.

Udało nam się przykuć Twoją myśl naszym ciekawym wpisem? Rewelacyjnie. W takim razie zachęcamy – kliknij w link moscato d’asti i przenieś się do nowej witryny po fakty.

Wiele osób korzystających z wyszukiwarki Google, może stwierdzić iż niejednokrotnie wyniki które nam się ukazują, nie koniecznie były związane z naszym zapytaniem. I tu z pomocą przychodzą zapytania specjalne. Dzięki tym zapytaniom będziemy mogli bardziej sprecyzować wasze oczekiwania dotyczące wyników.

Google zapowiada małe zmiany dotyczące Adsense. Teraz obszarem dzięki któremu zostaniemy przeniesieni na stronę reklamodawcy będzie tytuł oraz adres w pasku. Ta mała zmiana może doprowadzić do zahamowania przypadkowego zdobywania linków.

Jak powszechnie wiadomo Google dostarcza wam bardzo wiele ciekawych i darmowych aplikacji. Jednym z takich darmowych rozwiązań jest Google Analytics. Narzędzie to pozwala na bardzo szczegółową analizę statystyk stron WWW. Dodatkowo Google ciągle wprowadza nowe udogodnienia dzięki którym analiza staje się bardziej dokładniejsza i przyjemniejsza.

Niedawno zakończyła się kolejna edycja organizowanego przez Google programu wspierania wolnego oprogramowania czyli Google Summer of Code. Impreza rozrasta się z każdym rokiem, przyciągając coraz większą liczbę chętnych studentów. Warto zwrócić uwagę iż osoby biorące udział w programie Google Summer of Code zostają wynagrodzone. Nie jest to kwota mała, bo około 4mln USD, jednak Google doskonale zdaje sobie sprawę, iż jest to inwestycja która może się zwrócić w postaci nowych rozwiązań. W każdej kolejnej edycji Google stara się usprawnić organizację. I tak w tej edycji wprowadzono kilka ciekawych zmian.

Google potrafi dbać o wszystkich, nawet o klientów biznesowych. Dlatego udostępniło nową usługę On-Demand Indexing która jest dodatkiem do Google Site Search. Usługa ta pozwala na indeksowanie strony „na życzenie” to znaczy daje klientom biznesowym możliwość dostosowania swojej wyszukiwarki na potrzeby własnego serwisu. Jak przy okazji wszystkich nowości również ta podzieliła specjalistów na zwolenników i przeciwników.

Google coraz chętniej rozwija swój projekt jakim jest przeglądarka Chrome. Przeglądarka ta w podczas premiery była bardzo popularna, użytkownicy Internetu chętnie po nią sięgali. Chrome cechuje intuicyjność i łatwość obsługi, co niewątpliwie jest dużym atutem. Mimo to po jakimś czasie statystyki pobrań Chrome spadały. Było to spowodowane błędami w wersji beta i przyzwyczajeniem użytkowników do konkurencyjnych przeglądarek. Twórcą z Google nie zostało nic innego jak tylko załatać dziury w Chrome i usprawnić działanie przeglądarki. Zobacz też strony na urządzenia mobilne

Projekt Google Suggest został wprowadzony na stronie głównej polskiej wersji popularnej wyszukiwarki. Wbrew pozorom jest to narzędzie bardzo ułatwiające wyszukiwanie informacji. Korzystanie z Google Suggest może w znaczny sposób zmniejszyć ilość literówek i błędów w pisowni, pozwala zaoszczędzić czas oraz formułować bardziej precyzyjne zapytania.

Google idzie z duchem czau i dba o środowisko naturalne. Najnowszy projekt giganta z Mountain View przewiduje umieszczenie serwerów na wodzie, cała konstrukcja ma być mobilna i zasilana wyłącznie naturalnymi źródłami. Prowadzone starania nad patentem futurystycznej bazy danych idą w dobrym kierunku. Nawodne centrum danych Google nie będzie łatwym projektem do zrealizowania jednak takie centrum może okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku klęsk żywiołowych.

Google potrafi zadbać o swoje interesy i postanowiło wprowadzić fundusz inwestycyjny. Krok ten pozwoli nie tylko na zrealizowanie swoich własnych projektów, ale również na zarabianiu na tych serwisach w które nie musi zbytnio inwestować.

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Heather Hopkins osoby korzystające z wyszukiwarki Google wydają dużo więcej niż ci korzystający z Yahoo Search. Różnica ta to kwota ok 500 $ na korzyść Google. Specjaliści podejrzewają iż Google zarabia najwięcej gdyż liczba młodych osób korzystających z Yahoo jest większa.

Praca na wysokich stanowiskach wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Zasada ta obowiązuje również w Google. We Włoszech odbywa się proces przeciwko gigantowi. Przed sądem staną wysoko postawione osoby odpowiedzialne za zawartość serwisu Google. Cała sprawa związana jest z umieszczonym w serwisie Google filmem, na którym nastolatek chory na zespół Downa wyśmiewany jest przez swoich rówieśników.

Google rozwija się bardzo szybko tworząc coraz lepsze rozwiązania. Z narzędzi dostarczanych przez Google korzystają już osoby zajmujące się SEO, projektanci witryn internetowych, klienci biznesowi jak i zwykli użytkownicy Internetu. Tworzone rozwiązania cechuje szerokie zastosowanie. Tworząc najnowsze oprogramowanie programiści postanowili wziąć pod lupę dostawców internetu, i stworzyli narzędzie umożliwiające wykrywanie co aktualnie dzieje się w naszej sieci.
Więcej na mgenerator