Rozlicz się z Urzędem Skarbowym

przez | 28 stycznia 2023
Nadchodzi taki moment w życiu wszystkich pracujących ludzi, że muszą oni rozliczyć się ze Skarbówką. Wielu osobom wydaje się, że to trudna sprawa. Jednak wcale tak nie jest. Musimy tylko wiedzieć, jaki formularz wybrać i dowiedzieć się ile dokładnie otrzymaliśmy w danym roku. Do każdego PIT-u dodawana jest instrukcja, która pozwala łatwo się rozliczyć.

podatek dochodowy

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Część osób, która miała dochody z pozarolniczej działalności będzie musiała wybrać Pit 36 – . Inni ludzie będą musieli wybrać pit z inną cyfrą. Jednak, jeśli sami nie mamy pewności, który formularz wybrać najlepiej iść do Urzędu Skarbowego lub udać się do księgowych. Ludzie pracujący w biurach rachunkowych czy też w biurach gdzie pracują księgowi zajmują się również rozliczaniem deklaracji podatkowych. Tak, więc jeżeli nie mamy głowy do rozliczania się to powinniśmy zapłacić za to księgowemu. Jest też opcja związana z wypełnieniem e-deklaracji przez platformę podatkową.

Deklaracja podatkowa a osiągnięty dochód

Urząd Skarbowy upewnia się czy wszyscy, którzy powinni rozliczyli się z tego, jaki przychód mieli w roku który poprzedza złożenie deklaracji (czytaj o ulgach i odliczeniach). Wszyscy dobrze wiemy, że musimy składać deklarację podatkową. Jednak nie

rachunkowość

Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu

każdy wie, czy ma wypełnić Pit 36, czy może jeden z pozostałych formularzy. Jeśli nie jesteśmy pewni tego, który kwestionariusz będzie odpowiedni to trzeba się dowiedzieć. Możemy poszukać w Internecie, który Pit, powinniśmy wypełnić lub po prostu musimy iść do księgowego.

Jednak, jeżeli brak nam pieniędzy na poradę w biurze rachunkowym, to można iść do Urzędu Skarbowego i tam wszystkiego się dowiedzieć. Jeżeli wystarczająco wcześnie pójdziemy do Urzędu, to na pewno otrzymamy pomoc przy wypełnieniu PIT-u. Ale nie liczmy na ulgowe traktowanie, gdy obudzimy się w ostatnim momencie.

Jeżeli niniejszy artykuł Cię zaintrygował, to śmiało kliknij tu i zobacz, co przeczytasz w najnowszym wpisie (https://www.azazel.pl/matching-tattoos-tatuaze-dla-par/). On również okaże się warty uwagi.

Wtedy urzędnicy nie mają czasu na siedzenie i tłumaczenie wszystkiego od A do Z. Co ciekawe można formularz czy to Pit 36 czy też każdy inny na platformie online. To świetna opcja, jeśli brakuje nam czasu na chodzenie po Urzędach i stanie w kolejkach. Elektroniczne wysyłanie deklaracji jest coraz bardziej popularne i rzeczywiście jest świetnym pomysłem.