ABC kuchennej aranżacji

przez | 4 lipca 2022
Malutka kuchnia ma taką zaletę, że nie będziesz przebiegał w niej zbyt wielu kilometrów w poszukiwaniu produktów. Aby wygodnie wyposażyć małą kuchnię, czasami trzeba się jednak nagimnastykować. Efekt może być zdumiewający. Aranżacja niedużej kuchni może być bowiem bardzo praktyczna a także ładna. Jakich reguł przestrzegać?

Meble kuchenne

Autor: thekirbster
Źródło: http://www.flickr.com

Gdzie w Warszawie kupię szafy na wymiarJeżeli zabierasz się właśnie za aranżowanie niedużej kuchni, weź pod uwagę parę konkretnych zasad tyczących się wyboru sprzętów, kolorystyki a także sprzętu AGD. Chodzi o to, ażeby użyte materiały a także kolorystyka w jak najmniejszym stopniu ograniczały przestrzeń. Na metraż kuchni najczęściej nie mamy wpływu, jednak możemy mu wizualnie pomóc i zwiększyć.

Dzięki paru kolorystycznym sztuczkom kuchnia może wydać się większa niż w rzeczywistości. Ściany przemaluj na jasne odcienie, dzięki czemu wykreujesz iluzję większej przestrzeni. Wyeksponowanie jednej ściany poprzez nadanie jej bardziej zdecydowanego koloru sprawi, iż pomieszczenie kuchenne nabierze głębi. W niewielkiej kuchni warto pomalować listwy podłogowe na jaśniejszy odcień niż ściany. Złudzenie większej przestrzeni uzyskasz dzięki dobraniu jasnego materiału na podłogę.

Pamiętaj, że w małej kuchni wiele dodatków i dekoracji to nie najlepszy pomysł, i to z kilku powodów. Dodatki spowodują, iż kuchnia będzie się wydawała ciasna, a poza tym łatwo się zabrudzą. Staraj się też ukryć sprzęty kuchenne w szafkach, tak aby na blacie było jak najmniej obiektów. Dzięki temu nie będzie w kuchni złudzenia nieładu.

Kuchnia z fototapetami na ścianach

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Warszawa – kuchenne meble na wymiar
W niedużej kuchni najlepiej wydzielić strefy na przyszykowanie posiłków, zmywanie i przechowywanie naczyń jak też produktów. Ważny jest wybór sprzętów. Sprawdzą się wszelakie przeszklenia, które optycznie powiększą powierzchnię. Dobrze jest zamontować duży, minimum 80-centymetrowy blat kuchenny oraz zrezygnować z uchylanych klasycznie drzwiczek na rzecz osłon przesuwnych. W pasie pod ścianą można wówczas umieścić schowki na łyżki, noże oraz pozostałe przyrządy kuchenne. Sprawdzają się też szafki i stoliki na kółkach. Szafy najlepiej bezuchwytowe lub z dyskretnymi uchwytami.

Kiedy aranżujemy niedużą kuchnię warto wbić w przeglądarkę zwrot: szafy na wymiar Warszawa albo meble kuchenne na wymiar Warszawa. Okno w małej kuchni to skarb. Dzięki niemu w kuchni będzie jaśniej. Z tej przyczyny jeżeli masz widną kuchnię, nie zasłaniaj go.Co jeszcze warto przeczytać?