Elektroniczny obieg faktur mocno usprawnia działanie

przez | 1 lutego 2023
Czy wszystkie faktury trafią na swoje miejsce?

Kiedy chcemy mieć pewność, że nasza firma prężnie funkcjonuje oraz nie musi się obawiać najmniejszych kontroli, to powinniśmy się dowiedzieć, czy wszelkie faktury dotrą dokładnie tam gdzie należy. Jest to o tyle istotne, że to przecież one są poświadczeniem wszystkich naszych sprawunków oraz sprzedaży, a także pozwalają się zorientować w sprawach finansowych, dlatego nie mamy szansy sobie pozwolić na ich zgubienie.


Elektroniczny obieg faktur usprawni pracę księgowości

przykład elektronicznego obiegu faktur

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Nikogo nie dziwi fakt, że faktura po dotarciu do zakładu powinna zostać oznaczona przez właściwą osobę, a następnie zaakceptowana przez prezesa, ale takie procedury często sprawiają, że faktury giną po drodze i nie docierają do księgowości, w rezultacie czego niezbędne okazują się być duplikaty. By uniknąć tego typu sytuacji musimy zainwestować w elektroniczny obieg faktur, który zezwala na błyskawiczne zarejestrowanie przychodzącej faktury i oddanie jej do opisania (skuteczny elektroniczny obieg faktur). Dzięki takiemu programowi mamy gwarancję, że dana faktura doszła do firmy, co więcej posiadamy zapisany czas zapłaty, zatem nie musimy się bać opóźnień, a jeśli już taka faktura dobrze podpisana dotrze do księgowości, to będzie miała szansę być natychmiast wpięta do archiwum w właściwe miejsce. Tego typu system pozwala nam na lepsze kontrolowanie nadchodzących faktur, a co się z tym wiąże, już nie będziemy musieli się obawiać ich zagubienia, bo nic takiego nie będzie miało miejsca.

Przypadł Ci do gustu ten wpis? Zatem na pewno masz zamiar poczytać coś jeszcze. Jeżeli tak, to wejdź w podany link i idź do źródła (https://www.tvk.pl/aktualnosci/). Miłej lektury!

Tak samo jak nie przyjdzie do pomyłki i podwójnego wpisania identycznych faktur.


Nie będziemy żałowali takiej inwestycji

elektroniczny obiek dokumentów

Źródło: pixabay.com
Jeżeli pragniemy posiadać gwarancję, że nasze faktury będą docierały tam gdzie mają, to koniecznie musimy przejrzeć taki program. Ma szansę się okazać, że inwestycja w niego będzie odpowiednią decyzją jaką podejmiemy, bo dzięki temu będziemy posiadali zagwarantowany porządek w dokumentach. Co więcej, koniecznie warto tak dobrać ten program, aby współgrał z odmiennymi, które planujemy kupić w celu odpowiedniego zarządzania firmą.