Domowe zabiegi oczyszczające skórę przed po zimie dla każdej cery. Porady dyplomowanej kosmetyczki.

przez | 7 lutego 2023
Gdy zbliża się okres wiosenno-letni i robi się jest na tyle przyjemnie, że możemy odsłonić większą powierzchnię ciała, sporo kobiet zaczyna lekko panikować. Skóra po zimie może być przesuszona, a twarz zmęczona ujemnymi temperaturami i powietrzem wysuszonym ogrzewaniem.

Ciężko o jeden uniwersalny sposób na oczyszczanie skóry dla wszystkich typów cery, lecz zawodowa kosmetyczka doradzi nam, które preparaty mogą być konieczne i jakie kroki trzeba wykonać, żeby oczyszczanie zakończyć sukcesem. Dobre i efektywne maski, peelingi i toniki można przyrządzić samemu w domu. Przy odrobinie dobrych chęci mocne oczyszczanie skóry wejdzie na stałe do naszego repertuaru i gorące lato nie wywoła ataku paniki – najlepsze oczyszczanie skóry.

zdrowa skóra

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Sesje oczyszczające skórę Palomar, wykonane przez kosmetyczkę w gabinecie kosmetycznym, przynoszą wrażenie świeżości i nowości, lecz nie ma żadnych przeszkód, by przeprowadzić część z nich w domowym zaciszu. Od czego powinniśmy zacząć? Odzłuszczenia naskórka. Ciało można potraktować peelingiem kawowym lub cynamonowym, a posiadaczki skóry wrażliwej – peelingiem cukrowym. Wszystkie te peelingi możemy bez trudu przygotować w domowym zaciszu, a jako oleju podstawowego użyć olejku dopasowanego do wymagań naszej skóry. Na twarz trzeba nałożyć peeling o drobniejszych ziarnach – ten z miodu i cynamonu będzie doskonały dla wszystkich cer poza suchą. Cerze suchej sprzyjać będą płatki owsiane czy też otręby wymieszane z jogurtem naturalnym i miodem. Kapsułki żelowe – rybki – zawierające wit. A i E mogą być dodatkiem do peelingu albo mogą być zaaplikowane wraz z kremem po gruntownym oczyszczaniu.

Ważne, by kapsułkę zaaplikować jako jeden kosmetyk lub jako kosmetyk ostatni, ponieważ jeśli nałożymy olej z kapsułki, a potem krem, skóra nie wchłonie wartościowych składników preparatów nałożonych na olejek.

Jeżeli znalezione przez Ciebie tu informacje są zbyt skąpe, to ta wskazówka z serwisu (http://koma.pl/uslugi/czyszczenie-separatorow/) na pewno będzie godna Twojej uwagi.

Po peelingu twarzy warto użyć toniku, który zamknie pory skóry, złagodzi zaczerwienienia i przygotuje skórę na aplikację odżywczego kosmetyku, natomiast peeling całego ciała warto skończyć chłodniejszym prysznicem, który będzie miał podobne działanie.

Zdarza się, iż to, co proponuje nam domowa kosmetyczka to zbyt mało. Wtedy najlepiej iść do zaprzyjaźnionego, nowoczesnego gabinetu i omówić stan swojej skóry z kosmetologiem, a potem umówić się na kilka zabiegów Palomar (ekstra źródła) domykających naczynka lub dotleniających cerę po zimie.