Jak odpowiednio powinno się dbać o dobry stan zębów w przypadku małych dzieci, plusy systematycznych wizyt u dentysty.

przez | 16 lutego 2023
O tym, że należy dbać o swoje zęby wiedzą już małe dzieci. Ale za to, aby im to wpoić, a co istotniejsze, nauczyć prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej zadbać już powinni dorośli. Nauka szczotkowania zacząć się już powinna w chwili, gdy wyrastają pierwsze ząbki.

Rzecz jasna nie powinno się w tym czasie stosować mocniejszych past i większych szczoteczek, ale obecnie nie ma problemów z kupieniem wszystkich akcesoriów dopasowanych do wieku. Ważne jest, aby maluchy miały utrwalone, że codzienne mycie ma ogromne znaczenie, i

fotel dentystyczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

żeby im to w pewnym sensie weszło w krew. Jeśli pojawi się niekonsekwencja i brak systematyczności, to w późniejszych latach dziecko zapewne także będzie świadomie odpuszczało higienę. Jednak nawet systematyczne mycie zębów nie uchroni przed każdym problemem, więc konieczna jest także regularna opieka dentysty – . Mimo że ogromna ilość małych dzieci panicznie boi się dentystów, to często strach ten spowodowany jest nie rzeczywistymi przeżyciami, a zwykłym straszeniem ich przez dorosłych, i bezwzględnie trzeba się takich sytuacji wystrzegać.

W praktyce dzieci powinny odwiedzać gabinet stomatologiczny przynajmniej raz na rok na kontrolę. W czasie niego dentysta Ursynów dokładnie sprawdzi stan wszystkich zębów i jeśli pojawią się jakieś ubytki, to zaproponuje leczenie. Generalnie łatanie niewielkich ubytków jest praktycznie bezbolesne, oprócz tego dentyści którzy leczą najmłodszych pacjentów kuszą ich barwnymi plombami, bajkami wyświetlanymi na telewizorze lub rozmaitymi gadżetami za odwagę.

Wszystko w takim celu, żeby mali pacjenci nie bali się dentysty, bo jeśli nauczą się siedzieć bez obawy na fotelu, to za kilka lat też nie będą mieli z tym dużego problemu. W czasie konsultacji stomatologicznych może się też okazać, że zauważy się jakiś problem z ustawieniem zębów w szczęce. W takiej sytuacji dużo bardziej będzie mógł pomóc dobry ortodonta płock Warszawa Ursynów (ortodoncja na Ursynowie), właśnie lekarz mający taką specjalność będzie się zajmował prostowaniem i korygowaniem zębów.