Osuszacze które umożliwiają efektywnie walczyć z wilgocią

przez | 14 lutego 2023
Wilgoć w ścianach jest bardzo niesprzyjająca dla struktury budynku, zmniejsza jego żywotność, niszczy tynki, a także posiada niesprzyjający wpływ na zdrowie osób.

Dobre zabezpieczenie domu przed destrukcyjnym oddziaływaniem wilgoci wymaga skrupulatnego ustalenia źródeł zawilgoceń, a dopiero potem osuszenia.
Osuszacze Opole, bądź Katowice to maszyny ułatwiające utrzymanie odpowiedniego stanu wilgotności w pomieszczeniach. Sporo dodatkowych informacji znajdziesz pod tym linkiem opole osuszacze. Zezwalają skutecznie walczyć z wilgocią, jaka aktywuje rozkwit pleśni, grzybów, oraz korozji. Osuszacze powietrza(polecamy rekuperator marley) mają szerokie użycie w mieszkaniach, książnicach, piwnicach, garażach, suszarniach, pokojach ze sprzętem elektronicznym, przy robotach renowacyjnych.

osuszacz powietrza

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Ażeby osuszanie budynków Opole miało sens, dom musi posiadać dobrą izolację poziomą i pionową. Istnieją osuszacze sorpcyjne i osuszacze kondensacyjne. Jeżeli chcesz przeczytać więcej koniecznie sprawdź link osuszanie budynków w opolu. Procedura sorpcyjna polega na tym, że zasysane powietrze przechodzi przez absorbent. Po podgrzaniu jest zwracane do pomieszczenia, a wilgoć odprowadzana jest przez okno rurą z tworzywa sztucznego. W czasie osuszania surowiec sorpcyjny jest ciągle odtwarzany, nie traci predyspozycji absorbowania wilgoci.

W metodzie kondensacyjnej mokre powietrze zasysane jest jedynie z osuszanego pokoju, przenika do parownika, w którym następuje skroplenie wilgoci. Uzyskana w ów sposób woda opada do zbiorniczka, który trzeba opróżniać.

Pozbawione wilgoci powietrze zostaje ogrzane do temperatury pokojowej i kolejny raz wprowadzane do pokoju. Przed zainicjowaniem osuszania uszczelnia się okna i zakleja kratki wentylacyjne.