Efektywna reklama najlepszym sposobem na zwiększenie obrotów

przez | 3 grudnia 2022
Czy idąc do sklepu, kupujemy produkt czy tylko obietnicę jego otrzymania? Głupie pytanie? Nie koniecznie, przynajmniej gdy realizujesz kampanię reklamową w polskich mediach!

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Czy nie denerwuje Was sytuacja, w której wzrost sprzedaży utożsamia się z działaniem jednego działu – sprzedaży? A do tego gratyfikacja finansowa za sukces zostaje przyznana właśnie temu teamowi! A nam marketingowcom, pozostaje satysfakcja z dobrze wykonanej pracy oraz uścisk dłoni szefa.

Powszechnie stosowanym sposobem rozliczania reklamy w naszym kraju jest system „płać za emisję”, bez względu na to z jakim medium mamy do czynienia. Ten tzw. model emisyjny, w sieci określany mianem CPM (Cost per Mille – koszt za tysiąc odsłon) choć jest generalnie obowiązującym w mediach, jest nad wyraz mało korzystny z punktu widzenia reklamodawców zabiegających o efekty. Dlaczego? Przedsiębiorstwa wydając miliony na kampanie reklamowe, „kupują” jedynie mglistą obietnicę zwiększenia sprzedaży, nie znając skuteczności swoich działań. Żadne bowiem medium nie gwarantuje efektów realizowanych kampanii marketingowych. Po prostu, to co kupujemy w domu mediowym lub w stacji telewizyjnej czy radiowej to gwarancja emisji naszej reklamy. Kliknij agencja public relations aby dowiedzieć się więcej!

A gdyby można było zaplanować, że realizując kampanie reklamową przy określonym budżecie, zwiększymy sprzedaż do określonego poziomu X – czyli pozyskujemy Y nowych klientów? I nie była by to tylko obietnica, a rzeczywista obwiązująca umowa z mediami. Wtenczas, zarówno nasza satysfakcja zawodowa, jak i finansowa wyglądałaby znacznie lepiej.

Czy ten tekst wciągnął Cię bez reszty? Jeżeli tak, to zobacz też odmienny polecany artykuł (https://www.workservice.pl/praca/call-center/bialystok/), który posiada równie interesujące wiadomości.

Co ważne, marketing nie byłby już wsparciem dla sprzedaży oraz kosztem w firmie! Istotny jest tutaj branding, Wrocław to miejsce, w którym znajdziemy kilka rewelacyjnych firm, jak ta.

Realizowanie kampanii marketingowych w modelu „płać za sukces” można stosować długofalowo. A co ważne, środki na ten typ promocji mogą śmiało obciążać budżetu sprzedażowy. W naszym kraju, co prawda w praktyce nie dywersyfikuje się kampanii marketingowych na te realizowane z budżetów marketingowych i sprzedażowych, nie mniej warto zastanowić się nad takim podejściem i zacząć realizować kampanie online z budżetu sprzedażowego. Ważne jest również kreowanie wizerunku firmy, czyli branding.

W znanym brytyjskim magazynie „The Economist”, w artykule poświęconym reklamie online, autor pisze: „To koniec marketingu! Przynajmniej takiego jaki znamy… Jeżeli chcesz skutecznie kontrolować marketing we własnej firmie, a przede wszystkim monitorować efektywność promocji online oraz koszty takich działań, zacznij korzystać z modelu >>płać za sukces<<. Wówczas przestanie on być wyłącznie źródłem kosztów w Twojej firmie. Dzięki temu modelowi wydatki na reklamę stają się kosztami zmiennymi firmy, które skutecznie zwiększają jej zysk." Widzimy, że marketing w modelu "płać za efekt" jest kosztem, ale co ważne kosztem zmiennym. Im więcej więc sprzedajemy, tym więcej możemy wydać na tego typu reklamę!