Internet kiedyś i obecnie – w którym kierunku podążamy?

przez | 10 lipca 2021
Jeszcze parę lat temu Internet używany był w głównej mierze do tego, aby komunikować się ze znajomymi, szukać rozrywki i informacji na wszelkie atrakcyjne dla nas tematy. Aktualnie sytuacja prezentuje się odrobinę inaczej, gdyż Internet ciągle się rozwija, dostęp do niego posiada coraz liczniejsze grono osób na całym świecie, a zakres jego możliwości ciągle się poszerza. W jakim kierunku postępuje jego rozwój?

internet, technologie

Źródło: freepik.com
Nie jest ciężko zaobserwować, iż Internet coraz częściej jest nam niezbędny w normalnym funkcjonowaniu. To właśnie w sieci sprawdzamy rozkład jazdy pociągów, kupujemy bilety samolotowe, bookujemy hotele, płacimy rachunki, dokonujemy zakupów… Rozwój Internetu postępuje naprawdę szybko, co wynika po części z tego, iż coraz więcej przedsiębiorstw widzi w tym swe szanse na dodatkowy zysk albo oszczędności kosztów- więcej na ten temat: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kierunki-rozwoju-aplikacji-internetowychwe platformy, żeby zredukować liczbę kosztownych oddziałów do niezbędnego minimum. Przedsiębiorstwa promują się coraz chętniej w Internecie, bowiem marketing mobilny i internetowy to tańsze i bardziej atrakcyjne rozwiązanie niż reklama tradycyjna. Powszechne stają się także różnego rodzaju gry, programy i platformy, jakie coraz częściej zastępują formy rozrywki, z których korzystaliśmy jeszcze kilka lat wstecz. Zmiany takiego typu można mnożyć naprawdę długo. Ten temat szerzej opisano tu- marketing mobliny

Trzeba być jednakże świadomym tego, iż rozwój Internetu niesie za sobą także wiele zagrożeń. Mowa nie jedynie o możliwych uzależnieniach, jakie nie są w dniu dzisiejszym niczym niezwykłym, lecz również szeregu innych nieprzyjemnych konsekwencjach. Winniśmy wspomnieć głównie o zagrożeniu związanym z kradzieżą prywatnych danych jak i włamaniami na internetowe rachunki bankowe. Pomimo nieustannie rozwijanych zabezpieczeń, hakerzy nieustannie znajdują skuteczne sposoby funkcjonowania. Winniśmy w związku z tym stosować trudne do rozszyfrowania hasła i sprawnie nimi zarządzać przy pomocy odpowiednich narzędzi przykładowo chrome hasła. Pomyśleć należy też o zabezpieczeniu swojego komputera i telefonu- pomoc uzyskasz tu: hasła chrome.

hasła chrome