Który kominek do pokoju dziennego

przez | 27 stycznia 2023
Wkład jest głównym elementem każdego kominka. To w nim pali się gorący ogień oraz to w nim generuje się ciepło potrzebne do ogrzania salonu. Jego konstrukcja powinna spełniać wszelkie nasze wymogi, począwszy od walorów wizualnych po bezpieczeństwo.

zabudowa kominek

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Kupno wkładu kominkowego jest podejściem na długie lata, zatem warto dołożyć wszelakich starań, ażeby dokonać należytego wyboru. Poszukując właściwego wkładu kominkowego kierujmy uwagę na jego model, specyfikę kadłuba, moc grzewczą, koszt jak też atuty wizualne.
W ofertach handlowych odnajdziemy rozmaite rodzaje wkładów kominkowych – tylko najwyższa jakość tutaj. Na ogół dzielimy je na 3 grupy: Wkłady klasyczne – osiągalne w wielu odmianach, formach a także rozmiarach. Cieszą się najogromniejszą wziętością i konweniują do wnętrz współczesnych i aranżacji tradycyjnych. Najczęściej służą do dekoracji, bądź ogrzewania niewielkich powierzchni . Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym / sp – tego typu podejście cieszy się rosnącą wziętością. Odpowiedni jakościowo wkład z płaszczem wodnym jest nie tylko ozdobą wnętrz, ale też praktycznym instrumentem służącym do oszczędnego ogrzewania pomieszczeń. Tego rodzaju konstrukcje są wyposażone w instalację obiegu wody. Tzw. płaszcz wodny szybko się nagrzewa i oddaje energię wprost do wężownicy. Ona natomiast nagrzewa wodę zasilającą układ centralnego ogrzewania.
pomieszczenie

Autor: Paul Brody
Źródło: http://www.flickr.com
Kasety kominkowe – to proste rozwiązanie, jakie uzupełnia wkład tradycyjny. Można go ulokować wprost we wnętrzu tradycyjnego wkładu, bez niezbędności jakichkolwiek modyfikacji.

Tego wariantu rozwiązanie stosuje się w przypadku aktualizacji starego kominka i w sytuacji, kiedy demontaż starego wkładu byłby dosyć kosztowny. Warto wiedzieć, iż taka zabudowa zabudowa kontenerowa kominek jest o wiele sprawniejsza aniżeli jej tradycyjne odpowiedniki.