Jaki telefon komórkowy zakupić? Wskazówki

przez | 29 listopada 2022
Nowoczesny telefon komórkowy to nie jedynie dzwonienie jak też wykonywanie połączeń. Przez większą część dnia to centrum naszego życia. Połączenia, portale społecznościowe, SMS-y – to wszystko asymiluje naszą uwagę. Jednak wskazówką jest wybór odpowiedniego urządzenia do naszych wymagań. Na co należy kierować uwagę?

Wielkość ekranu. Obecnie największą wziętością cieszą się wyświetlacze, o rozmiarze do pięciu cali. Z jakiej przyczyny? Ergonomia pracy na takiej powierzchni pozwala na obsługę całości z pomocą jednego palca. Oczywiście, pod uwagę bierzemy rozmiar ręki (szczególnie zasięg naszego kciuka) oraz dostosowujemy ją do konkretnego modelu. Inną kwestią będzie rozróżnienie smaftfonów pod względem jego przeznaczenia.

telefon marki Apple

Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnie inną rolę będzie pełnić smartfon określony do pracy, w stosunku do tego, jaki wyselekcjonujemy do domu. Pierwszy przypadek zdeterminowany jest przez charakter czynionego zawodu. Biurowi pracownicy docenią większy wymiar – na dużym ekranie o wiele swobodniej przeglądać różnego rodzaju dokumenty.

Czy omawiane tematy Cię intrygują? Ochoczo zatem kliknij tutaj – ta użyteczna propozycja (http://www.zdrowie-dom.pl/33-jonizatory-wody) bez wątpienia także niezwykle Cię zaciekawi.

Jeśli telefon ma trafić w ręce osoby pracującej fizycznie, wielkość wyświetlacza musi być możliwie niewielka – maksymalnie utrudni to przypadkowe uszkodzenie mechaniczne. W tym wyjątkowym wypadku warto zastanowić się nad zakupem tradycyjnego urządzenia, wyposażonego w klawiaturę.

System operacyjny. Bezspornym liderem jest Android (np. lg g3 – zobacz więcej), posiada on ponad 80 % rynku. Wszystko za sprawą otwartej specyfikacji, która umożliwia pełną ingerencję w kształt systemu operacyjnego jak też dostosowanie go do osobistych upodobań. Na dodatek zespolenie z kontem Google umożliwia zintegrowanie ze skrzynką mailową, przeglądarką Chrome czy dokumentami online w pakiecie DOCS (przykładem jest Samsung Galaxy S5 Neo). Największym konkurentem jest iOS. Apple zadecydowało posiadać całkowitą kontrolę nad swoim oprogramowaniem, czego efektem jest ogromnie duże bezpieczeństwo pracy oraz restrykcyjne kryteria kreowania oprogramowania na smartfony iPhone.

Procesor jest najistotniejszym komponentem każdego urządzenia. Od jego wydajności zależy prędkość otwieranych aplikacji, liczba zadań przeprowadzanych jednocześnie oraz obsługi takich funkcjonalności jak gry. Współcześnie na rynku znajduje się cały szereg konstrukcji, przeznaczonych dla rozmaitych półek cenowych. Największym zainteresowaniem cieszą się 4-rdzeniowce – ich zastosowanie pozwala na wygodną pracę. Pośród liderów znajdują się Samsung Galaxy s5 Neo posiadający 8 rdzeni – poznaj szczegóły.