Za co możemy trafić na listę dłużników?

przez | 20 listopada 2022
Na każdym z nas ciążą określone zobowiązania finansowe. Jedni z nas posiadają wzięte w bankach kredyty, inni skorzystali z usług przedsiębiorstw pożyczkowych. Oczywiście wszyscy zaś zobowiązani są do regulowania czynszu za lokal mieszkaniowy, rachunków za gaz, energię elektryczną, telefon. Zaległości w tych obowiązujących powodują, że możemy trafić na listę dłużników.

pieniądze,portel, gotówka

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Każdy z nas ma z pewnością zobowiązania finansowe, które musi regulować w ściśle określonym czasie. Ich niepłacenie jest w stanie sprawić, że trafimy na listę ludzi, którzy mają długi. Lista dłużników może obejmować zarówno osoby fizyczne, oraz działalności gospodarcze.

Jeśli poszukujesz najatrakcyjniejszej aktualnie propozycji w sieci, spójrz na stronę (https://kancelariajtt.pl/odszkodowanie-i-zadoscuczynienie-szczecin/) a bez wątpienia tutaj ją prędko zobaczysz i z przyjemnością ją wybierzesz.

Lista dłużników, na którą trafimy może nam niezwykle poważnie utrudnić dostanie kredytu w banku, czy zakupienie produktów oferowanych na raty które nie mogą spłacić konkretnych zobowiązań finansowych powinny być przygotowane nie tylko na to, że zostaną wpisane na listę dłużników. Pewnego dnia do drzwi ich firmy czy mieszkania mogą zastukać przedstawiciele firmy windykacyjnej, której najważniejszym zadaniem jest odzyskiwanie długów. Negatywnie odbierane odzyskiwanie długów jest procesem naprawdę złożonym. W wielu przypadkach nim dojdzie do jego uzyskania konieczne jest założenie sprawy w sądzie.

Nawet skierowanie sprawy do sądu i pozyskanie zadowalającego nas wyroku nie będzie oznaczało, że dług zostanie uregulowany. Wydany przez sąd nakaz zapłaty nie będzie oznaczał, że droga do odzyskania długu nagle stanie się nieprawdopodobnie prosta. Są dłużnicy, którzy mimo sądowego wyroku nakazującego spłatę długu nie nie mają z czego spłacać. Wtedy, aby uzyskać dług można sprawę skierować do komornika.

Gotówka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Wysokość długu, za którą możemy zostać wpisani na listę dłużników wcale nie jest imponująca. Osoby fizyczne mogą trafić na nią mając dług w wysokości mimo wszystko dwustu złotych. W sytuacji firm na liście mogą znaleźć się przedsiębiorcy zadłużeni na kwotę pięciuset złotych. Mimo wszystko na listę trafia się pod danymi warunkami. Powinniśmy poinformować wcześniej nieuczciwego dłużnika, że zamierzamy wpisać go na listę dłużników. Usunięcie z listy dłużników czasami jest dość trudniejsze, niż początkowo się wydawało.