W sytuacji, jeśli jesteś wymagającym smakoszem kawy, powinieneś zainwestować w prawdziwą kafatierę lub zaparzacz

przez | 10 lipca 2021
W Polsce nie brak smakoszy kawy. Ogromnym uznaniem cieszy się kawa parzona z ekspresu, bo smakuje wprost doskonale, jak także wydziela smakowity zapach. Oczywiście ekspresy są bardzo zróżnicowane – od tych na kapsułki po ciśnieniowe i parowe.

Przeważnie aby zrobić świetną kawę, trzeba postawić na sprzęt z wysokiej półki. Podobne maszyny nierzadko bywają dość drogie, ale nie znaczy to, że trzeba rezygnować ze smacznej kawy. Pomyślnie spotyka się również tańsze urządzenia, w których można przygotować smaczny napar.

Nie potrzeba wydać majątku

filiżanka kawy

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku, kiedy nie stać nas na zakup profesjonalnego oraz kosztownego ekspresu do kawy, ale pomimo to lubimy smak oraz aromat dobrej kawy, powinniśmy decydować się na zaparzacze do kawy. To niewielkie urządzenia przypominające wyglądem dzbanek z filtrem węglowym (okazje na dzbanek z filtrem węglowym: kliknij i sprawdź) (kliknij ten link).

Jeśli ten temat jest dla Ciebie fascynujący, to kliknij ten link – to oryginalna treść (http://www.multibed.pl/dla-inwestorow-nieruchomosci/), która także zawiera absorbujące informacje.

Są one dużo tańsze niż ekspresy ciśnieniowe, a można w nich przygotować naprawdę pyszną kawę. Podobne zaparzacze do kawy bywają dostępne w niezwykle szerokim spektrum cenowym, gdyż można zakupić tego rodzaju wyposażenie już za kilkanaście złotych, ale równie dobrze można decydować się na takie, które kosztuje kilkaset.

Można wybrać także kawiarkę

Kafetiery włoskie, zwane też kawiarkami robią się w Polsce coraz modniejsze . To wspaniała opcja, gdy chce się przygotować kawę podobną w smaku do włoskiego espresso. Na półkach polskich sklepów z wyposażeniem kuchni można napotkać mnóstwo typów takich urządzeń, dzięki czemu kupującym nie bywa łatwo wybrać jeden konkretny. Przy wyborze kawiarki trzeba spojrzeć na pojemność urządzenia, jak także na tworzywo, z którego zostało wykonane. Kupując kawiarkę należy pomyśleć o tym, że przyrządzona w niej kawa będzie dużo mocniejsza aniżeli ta z ekspresu czy zwyczajna parzona w szklance.


Jak wybrać sprzęt do parzenia kawy

Na rynku spotyka się mnóstwo urządzeń do przyrządzania kawy, jak wybrać to idealne dla siebie? Najlepszą wskazówką okaże się odpowiedź na pytanie: jaką kawę się najbardziej lubi. Jeśli będzie to kawa mocna, jak włoskie espresso, trzeba zdecydować się na zakup kawiarki lub ekspresu ciśnieniowego. Lecz jeżeli naszym ulubionym napojem są cappuccino bądź inne wersje słodkich kaw – najlepiej wybrać ekspres na kapsułki albo urządzenie zezwalające na przyrządzenie takich kawowych smakołyków.