Dlaczego warto stosować systemy wspomagające obsługę klientów, jak duże możliwości posiadają takie narzędzia

przez | 15 lutego 2023
W obecnych czasach informatyczne wsparcie jest niezbędne na każdym kroku, jeśli będzie się chciało dobrze zarządzać własną firmą i rozkręcać biznes. A rozmaitych systemów informatycznych jest całkiem sporo, i oferują one pomoc w różnych obszarach działania.

Na przykład systemy ERP pozwalają na rejestrację wszystkich biznesowych procesów w przedsiębiorstwie, systemy BI dają możliwość wszechstronnej analizy najróżniejszych informacji i pomoc podczas planowania ważnych działań, a oprogramowanie księgowe ułatwia wykonywanie wszystkich niezbędnych rozliczeń. Dużo jest także dedykowanego oprogramowania które pomaga przy jakiś konkretnych działaniach, przykładowo programy z rodziny ESOK będą wspierać najróżniejsze usługi wiążące się z obsługiwaniem klientów.

Używane są w dużej ilości miejsc, a dzięki temu że mogą współpracować z licznymi urządzeniami dodatkowymi, takimi jak na przykład bramki (łańcuchy nierdzewne) obrotowe – przeczytaj przykłady, czytnikami kart czy automatycznie zamykanymi szafkami, to możliwości na ich wykorzystanie są naprawdę ogromne. Bardzo często korzystają z nich wszelakie baseny, siłownie i inne miejsca o takim charakterze, lecz można za ich pomocą obsłużyć także duży stadion czy system wypożyczalni sprzętu wodnego.

bramki obrotowe

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Systemy ESOK działają przeważnie w oparciu o nowoczesną bazę danych, do jakiej zapisywane będą wymagane dane, baza ta funkcjonować może albo na niezależnym serwerze albo na jednym z komputerów użytkowych. Końcówki na stanowiskach roboczych są wyposażone w aplikacje, których używa obsługa, a aplikacje te będą się komunikować z serwerem i od niego dostają wymagane informacje.


Niezwykle istotną częścią całego systemu są różnego rodzaju urządzenia dodatkowe. Podłączane są one albo do komputerów na stanowiskach roboczych, albo bezpośrednio do sieci, a sterowanie nimi odbywa się za pomocą programu. Systemy ESOK naprawdę dużo dają jeśli będzie chodzić o obsługę klientów i zarządzanie usługami, które się im sprzedaje. Oferują także dostęp do szeregu raportów i analiz, dzięki czemu osoby zarządzające będą mogli uzyskać bardzo dokładne informacje z wielu różnych obszarów funkcjonowania biznesu.