Nowe informacje z rynku aplikacji mobilnych!

przez | 22 lipca 2022
Powołując się na różne branżowe sklepy internetowe w App Store udostępniono do tej pory 600 tys. aplikacji na telefon, w tym prawie 450 tys. jest wciąż możliwa do pobrania i bez problemu dostępna w sklepie internetowym.

Telefon dotykowy Nokia Asha 311

Autor: NOKIA
Źródło: NOKIA
Android Market świętował przed chwilą pół miliona, wciąż jednak tylko 320 tys. jest do pobrania. Tak prezentuje się ciągle niedościgniona czołówka i póki co zapowiada się, że jeszcze długo tak pozostanie, ponieważ na dopiero następnym miejscu jest serwis Ovi Store z 50 tys. aplikacji w bazie.

Następna pozycja toBlackBerry AppWorld to około 40 tys., Marketplace 35 tys., a znany i również popularny Samsung Apps około 10 tys. aplikacji. W sklepie zarządzanym przez Apple jest już ponad 1100 polskich aplikacji, a w Marketplace około 200.

Oferowane w różnych sklepach aplikacje pomagają w wielu dziedzinach życia. Aplikacje na ipada to nie tylko organizatory, gry i gadżety. Wiele aplikacji to programy edukacyjne, nawigacje, narzędzia wspierające zarządzanie firmą czy zasoby multimedialne.

Ciekawi Cię skąd bierzemy wiedzę na zawarty w tym wpisie temat? Zapraszamy więc do kolejnej witryny – tam czeka na Ciebie istotne źródło (https://bze-kancelaria.eu/).

Warto pamiętać, że wiele aplikacji jest płatnych, często ich koszt to sięga kwoty od kilku do kilkunastu euro. Nie znaczy to, że darmowe aplikacje na telefon są gorsze. Po prostu ich funkcjonalność jest często mniej rozwinięta. Aplikacje takie są przydatne nie tylko w telefonach komórkowych, lecz również w tabletach (w tym miejscu dowiesz się więcej).

Pewnie większość domyśla się, że aplikacje tworzone są zarówno przez dystrybutorów oprogramowania, jak i przez indywidualnych freelancerów, którzy następnie bezpłatnie dzielą się swoimi rozwiązaniami. Na koniec warto dodać, że samodzielne tworzenie aplikacji telefon komórkowy , to powinien skorzystać zarówno z coraz częściej organizowanych warsztatów jak i z masy dostępnych turtoriali w Internecie.