Pierwsze kroki przed budową

przez | 15 lutego 2023
Przed pracami budowlanymi, wszystkich inwestorów czeka przygotowanie terenu pod wykonanie nowego obiektu. W jaki sposób przygotowuje się teren pod zabudowę oraz w którym momencie można zarządzić takie działania?

Geodeta podczas pracy

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zależy nam aby budowa przebiegała szybko i bez zakłóceń, wskazane jest podjęcie pewnych działań oraz wizyta odpowiednich specjalistów. Nie da się postawić domu bez geodety. Budowa bez pomocy geologa może być bardzo kosztowna, jeśli okaże się, że teren jest podmokły.

Geodezja / Geodeta- obsługa inwestycji – Wrocław

Pierwsze spotkanie z geodeta Wrocław powinno mieć miejsce już podczas nabycia działki lub po spotkaniu z architektem. Kolejna rozmowa następuje po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Wtedy geodeta wytycza na działce, jak powinien być usytuowany budynek. Praca geodety polega na precyzyjnym określeniu granic działki na podstawie informacji zawartych w miejscowym planie zagospodarowania terenu.obsługa bhp warszawa – odwiedź serwis

Mapa jest dokumentem wymaganym do otrzymania pozwolenia na budowę – musi zostać dodana do dokumentacji. Wytyczenie budynku, przeprowadzane jest natomiast po to, by firma budowlana mogła ruszyć z pracami, mając dokładne informacje w jakim miejscu kopać fundamenty pod budynek. Jeżeli więc jesteśmy z okolic Wrocławia i poszukujemy geodety, wystarczy wpisać w wyszukiwarce poszukiwany temat: geodezja Wrocław.

Geodeta

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Do zadań geologa należy ocena warunków gruntowo-wodnych na terenie. Ponieważ każdy budynek jest tak trwały, jak jego fundamenty. By możliwe było ich postawienie, trzeba najpierw zbadać grunt. Wyniki badań, które otrzymujemy po zbadaniu gruntu, umożliwiają nam określenie obciążeń, co z kolei jest podstawą do właściwego zaprojektowania fundamentów budynku.

Zdarzają się podłoża, które są mało zwarte i trwałe. Posadowienie budynku, na takim terenie jest możliwe dzięki uprzednim wzmocnieniu. Wtedy potrzebna okaże się pomoc specjalistów. Jeżeli nośność gruntu jest niewystarczająca, a wynika ona z wilgotności gruntu, możemy wzmocni go np. żwirem lub drobnymi kamieniami ubijanymi warstwami. Pamiętajmy, iż budowanie domu z udziałem specjalistów jest przebiega sprawniej i pomaga w przyszłości uniknąć wielu problemów.

Pozostałe informacje zdobędziesz klikając w link