Co przyszła modelka wiedzieć powinna

przez | 14 lutego 2023
Możesz poszczycić się właściwymi wymiarami, wzrostem? Jesteś pewna siebie i swojej urody?
Jeżeli tak, masz predyspozycje by zostać modelką. Lecz musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż rzeczywistość świata mody to nie tylko ciągłe bywanie, nowe miejsca i poznawanie nowych ludzi. To głównie systematyczna praca wiążąca się z wieloma wyrzeczeniami.

Pokaz mody damskiej

Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com

Wymaga poświęcenia maksimum uwagi i konsekwencji w działaniu, żelaznej dyscypliny, odporności na niepowodzenia, oraz pogody ducha i uśmiechu, który wielokrotnie bywa lekiem na wszystko i czasem otwiera wiele drzwi.
Jeżeli jednak cały czas jesteś pewna, że jak żadna inna dziewczyna nadajesz się do tego zawodu, powinnaś działać! Pukać do rozmaitych drzwi, agencji modelek czy reklamowych, przygotować odpowiednie portfolio (fotografia modelek). A portfolio to sprawa kluczowa w tym zawodzie gdyż zwiększa szanse w branży modowej, jednocześnie zapewniając uwagę ludzi z branży.
Dziewczynom rozpoczynającym pracę z aparatem być może przydadzą się dobre rady na temat tego jak przygotować się do sesji ().

modelka

Autor: Pola Chrobot
Źródło: diva

Najważniejsze by modelka pojawiła się na planie wyspana i wypoczęta. Cera powinna być oczyszczona i co ważne nieumalowana. Peeling mile widziany. Pamiętajmy jednak, że nie każda z nas po peelingu wygląda dobrze – nawet po tym wykonanym poprzedniego dnia. Z tego względu dobrze jest zrobić małą próbę. Ważne jest też nawilżanie. Kiedy dziewczyna nie dba o skórę, nie odżywia jej odpowiednio, makijaż – makijaż z dojazdem dorota małecka i oświetlenie uwydatnia rozmaite przesuszenia, nieestetyczne skórki i ogólnie słabą kondycję cery. Pamiętajmy również o ustach, nie mogą być suche i spierzchnięte!
Włosy czyste, bez pianek, lakierów, oraz zabiegów typu prostowanie. Idealnie, kiedy modelka przyjdzie na sesję ubrana w rzeczy, które nie pozostawiają po sobie śladów na skórze. Modelka, która na sesji z bielizną w roli głównej pojawia się w opiętych rurkach czy skarpetkach ze ściągaczem nie będzie mile widziana przez fotografa. Śladów szwów i ramiączek od biustonosza nie zamaskuje się podkładami, a skórze potrzeba więcej niż godzinę na powrót do swego kształtu.
Spróbuj swoich sił w modelingu, być może to właśnie Ciebie oczekuje świat mody! Powinna zainteresować Ciebie również sesja zdjęciowa prezent jako rozpoczęcie super przygody.