Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domku?

przez | 10 lipca 2021
Czym się kierować: bryłą domu, dachem, ilością przyszłych mieszkańców czy zaprojektowanym tarasem? Zbadajmy kilka istotnych kwestii dla budownictwa jednorodzinnego.

landszaft - samochody

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie na rynku dostępnych jest paręnaście tysięcy projektów skończonych. W znacznej mierze będą to projekty tanich domów. Jeszcze kilka lat temu było ich o połowę mniej. Jak z owej liczby wybrać ten jeden, zakładając, że „stawiamy jeden dom na całe życie”? (projekty tanich domów – kliknij)
Większa część inwestorów wybiera swój wyśniony plan domu, bo jest „ładny”. Jednak, tak jak w życiu, to, że projekt jest ładny, nie oznacza, iż dom będzie funkcjonalny.

Pragniesz czytać dalej zajmującą treść? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj świadectwo pracy na następnej podstronie.

A przecież o to właśnie chodzi: żeby dom pełnił swą rolę – aby nam się znakomicie, funkcjonalnie mieszkało, a nie ażeby sąsiedzi podziwiali z zachwytem oraz nutką zazdrości, iż jest piękny. (Gotowe projekty domów) To dosyć częsty błąd wśród inwestorów.

Jeżeli poszukujesz dodatkowych informacji na taki wątek, to śmiało przeczytaj to użyteczne źródło (https://domwina.pl/product-pol-387-Cava-Palau-Brut.html) – ono też okaże się godne Twojego zainteresowania.

Nie mówię, aby w związku z tym skreślać na wstępie domy schludne, urocze itp., lecz dobrze jest zajrzeć do środka, ażeby przekonać się na 100 procent, iż nie dość, że dom podoba mi się pod względem bryły, ale i spełnia moje wymogi funkcjonalne.

Jeśli mamy już za sobą zmagania z planem lokalnym a także zbadane rozmiary działki, teraz skupmy się na tym, czego ja – jako przyszły użytkownik domu – wymagam od planu? Na co zwrócić uwagę pod względem funkcjonalności? Gdy decydujemy się na plan domku, powinniśmy wyimaginować sobie codzienną ścieżkę działania w budynku, nastawić się na logistyczne rozmyślania jak też odpowiedzieć sobie na parę wątpliwości. Wyselekcjonujmy plan domku na miarę swych potrzeb.

Nie sztuka pobudować duży domek, później musimy go jeszcze utrzymać. Najlepiej wybrać więc projekt domku z optymalną powierzchnią dobraną do liczby ludzi w rodzinie – .