Wybieramy fotografa na ślub

przez | 14 lutego 2023
Wesele to ważne wydarzenie dla wielu młodych par i każdy chce zachować wszystkie wspomnienia z tego dnia.

Utrudnieniem jest wielka liczba ofert w internecie. Czasem bardzo ciężko wybrać tę najlepszą, skoro są ich setki! Jak dokonać najlepszego wyboru?

Po dekadach przyszłe pokolenia będą przepatrywać stary album z utrwalonymi słodkimi momentami. Te fotki przypomną stare czasy i ukażą najmłodszym, jak ich rodzice ślubowali sobie miłość (sprawdź również – zawieszki serca) na zawsze.

Dzięki wskazówkom pani Kamili, której głównym zajęciem jest fotografia ślubna w Łodzi, dowiemy się jak najłatwiej znaleźć dobrego fotografa.

fotografia ślubna

Po pierwsze należy dobrze przejrzeć portfolio. Zazwyczaj znajdują się one na witrynach fotografów, przez to trzeba je przejrzeć i zdecydować, które z nich jest najładniejsze. Każdy fotograf ma swój unikalny styl, więc już w tym momencie możemy stwierdzić, czy nam pasuje styl przedstawionych fotografii.

Inną opcją jest porozmawianie ze znajomymi. Na pewno sporo naszych znajomych organizowało ślub. Jedynie trzeba przedzwonić i zapytać kto robił im zdjęcia i czy byli zadowoleni. Jeśli tak, to na pewno posiadają album z fotografiami ślubnymi. Można wpaść na kawę, porozmawiać o swoim ślubie i obejrzeć zdjęcia.

Jeśli opcja z przyjaciółmi nie udała się, zostaje internet. Tu po selekcji kilku najładniejszych ofert dobrze jest po prostu ustalić wizytę i udać się na rozmowę o naszym ślubie. Fotografowie posiadają w swoich pracowniach katalogi z wielu ślubów i jest to znakomita okazja, by zobaczyć jak fotografie prezentują się już po obróbce w photoshopie.

Ceny są bardzo różne. Wiele osób zwracając uwagę na koszty przy wyborze fotografa na ślub otrzymało album zdjęć, które wcale im się nie podobały. Wzięty fotograf przeważnie ma ceny powyżej średniej, ale powiązane jest to z jakością oferowanych usług.