Jakiego typu substancje musi posiadać dobry krem na zmarszczki?

przez | 10 lipca 2021
Kiedy skóra staje się sucha i mało jędrna, zaczynają pokazywać się podstawowe znaki starzenia – zmarszczki. Można wygładzić je za pomocą specjalnych kremów. Jaki powinien być krem na zmarszczki?

krem

Autor: barrabarra
Źródło: http://www.sxc.hu

Kobiety niekiedy pytają w drogerii: jaki jest dobry krem na zmarszczki? – dobry (zobacz dobry dentysta Wrocław) krem na zmarszczki . W wyborze kosmetyków powinno kierować się paroma istotnymi czynnikami. Cena niekoniecznie jest najważniejsza – to, że krem jest drogi nie znaczy, że będzie działał. Najważniejsze jest dokładne studiowanie składników produktu. Krem przeciwzmarszczkowy musi mieć substancje nawilżające. (następna strona) To przesuszona skóra jest powodem do powstawania nieestetycznych wgłębień. Jedną z najbardziej skutecznych substancji nawilżających jest mocznik. Warto także poszukiwać w składzie ceramidów, jakie nie doprowadzają do wyparowania wody ze skóry. Razem z upływem lat ich liczba w skórze się zmniejsza.

Za powstawanie zmarszczek odpowiedzialne są też wolne rodniki, zatem dobry krem na zmarszczki – (nasza oferta) musi zawierać antyoksydanty, jakie efektywnie je zwalczają – znajdź dobry krem na zmarszki. Jednym z najpopularniejszych antyoksydantów jest witamina C, jednocześnie rozjaśniająca przebarwienia. Często kremy posiadają również koenzym Q10 i likopen. Preparat na noc powinien zawierać w składzie retinol, czyli witaminę A. Przejawia ona silne oddziaływanie przeciw zmarszczkom – efektywnie je spłyca. Skóra jest jędrniejsza, nawilżona i grubsza.

Na wysuszenie skóry ma wpływ mnóstwo aspektów: niewłaściwa dieta, stres, niewystarczająca pielęgnacja oraz klimatyzacja. By zapobiegać tworzeniu się zmarszczek, odpowiednią pielęgnację należy rozpocząć znacznie wcześniej, nawet po 20. roku życia.