Kontrolowanie wagi, czyli jak a także kiedy się ważyć?

przez | 3 września 2021
Częstokroć, aby skontrolować czy trzymamy słuszną wagę a także upewnić się, iż nie mamy kłopotów z tuszą, idziemy się zważyć. Zdawałoby się, iż nie ma nic prostszego niż ta momentalna czynność.
Tymczasem mnóstwo osób zapomina o głównych regułach kontrolowania masy ciała.

Stoliki w restauracji

Autor: Pfarrei St. Bonifatius Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Pomijając tę wiedzę nasze pomiary mogą być nieprawidłowe. O czym więc należy pamiętać? Pilnowanie naszej wagi jest jak najbardziej słusznym czynem, gdyż musimy dbać o naszą formę a także prawidłową wagę, ale należy zachować w tym umiar. Im częściej się ważysz się, tym bardziej możesz popadać w paranoję i nadmierne, irracjonalne odchudzanie się. Najistotniejsze jest to, by za każdym razem ważyć się o stałej porze! Jednym z częstych błędów które popełniamy podczas ważenia się jest lekceważenie pory dnia, o której to czynimy. A to z jakiej przyczyny? Czyż nie prawdą jest, że waga człeka w ciągu dnia parokrotnie ulega zmianie? Tak jest, zależy to zarówno od czasu w jakim jemy posiłki, od naszej działalności fizycznej oraz przemiany materii. Wówczas różnica w wadze może się wahać nawet do paru kilogramów w ciągu doby. Zwróć uwagę, że Twa waga uzyska inne wartości, jeśli zważysz się o poranku na czczo i tego samego dnia dla przykładu po sytym posiłku. Czyż nie ma znaczniej różnicy między tymi rezultatami? Jeżeli więc ważysz się o przeróżnych porach, nie będziesz mogła orzec jednoznacznie czy namacalne zmiany to konsekwencja sutego posiłku czy może Tobie naprawdę się przytyło.

W celu ustrzeżenia się podobnych dylematów, powinnaś ważyć się o stałych godzinach, najlepiej jeżeli to będzie wcześnie rano.
Dodatkowo wskazane jest kupić wagi elektroniczne Poznań, które oprócz kilogramów pokazują procentowy współczynnik wody oraz tłuszczu.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w tekście (https://gloria.wroc.pl/)? To naturalnie podobna tematyka, zatem z pewnością również żywo Cię zaabsorbuje!

br>
Niniejszy tekst wydaje się nieprawdopodobnie zajmujący? Jeśli tak, to sprawdź też inne polecane zwalczanie karaluchów treści, gdyż są równie interesujące i pochłoną Cię zupełnie.

Wagi elektroniczne w Poznaniu możesz zakupić tutaj – więcej na stronie