Balustrady na klatkę schodową, taras – jak dużo kosztują i jakie wybrać?

przez | 10 lipca 2021
balustrady to efektowne dopełnienie każdego balkonu, jak także schodów wewnętrznych jak też tych na zewnątrz domu. Balustrady ogradzają obszar, podnoszą poziom bezpieczeństwa eksploatatorów.

W ofertach wykonawców odnajdziemy wiele wariantów poręczy. Które z nich warto wybrać? Zarówno barierki balkonowe jak i balustrady schodowe mogą zostać wykonane z metalu, drewna, kamienia, szkła oraz cementu. Wariant użytego surowca powinien być dobrany do wiodącej stylistyki aranżacyjnej, a także do indywidualnych preferencji inwestora. Wśród najczęściej tworzonych poręczy wyróżniamy: balustrady ze stali nierdzewnej – zwykle przybierają prostą formę, która świetnie komponuje się z minimalistycznym stylem aranżacyjnym – https://parcienaszklo.com.pl/ balustrada może być trwałym wykończeniem tarasów i schodów zewnętrznych. Tego rodzaju balustrady są w pełni uodpornione na niszczące działanie wilgoci i zmiennych warunków pogodowych. Nie wymagają pielęgnacji oraz odznaczają się dużą trwałością na mechaniczne uszkodzenia.

szklana łazienka

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Okazuje się warszawskie balustrady szklawarszawskie balustrady szklanerniejszym, nowomodnym podejściem. Kapitalnie sprawdzą się na balkonach. Szklane balustrady komponują się z metalowej konstrukcji nośnej jak też szklanego wypełnienia. Do ich wytwórczości stosuje się szkło hartowane bądź tzw. bezpieczne szkło (opcja droższa). Szklane balustrady doskonale sprawdzają się na wielkich powierzchniach i wizualnie powiększają przestrzeń.

Kuta balustrada – wyróżnia się obfitymi dekoracjami oraz różnorodnym wzornictwem – warte przeczytania. Balustrawarte przeczytaniasprawdza się przy klasycznych aranżacjach a także może efektownie akcentować styl okolicznej architektury.