Masz pomysł na własny biznes? Staraj się o dofinansowanie

przez | 5 stycznia 2022
Niełatwo ci odnaleźć się na rynku pracy? Odczuwasz chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz oryginalny pomysł na własną firmę?

Odważ się na prywatną działalność! Szczególnie, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą być pewni wsparcia pod względem wkładu pieniężnego na rozwój swej działalności – urzędy pracy oferują dotacje i kredyty na rozwój działalności oraz kusy przygotowujące przyszłych pracodawców.

Fundusze unijne na rozwój firmy to droga z przeznaczeniem dla tych, którzy uważają, że są gotowi by założyć działalność gospodarczą lub chcą modernizacji już funkcjonującej już firmy, jednak nie posiadają odpowiednich środków. Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom idee własnego biznesu.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Na dzień dzisiejszy np. można dostrzec zapotrzebowanie na zawody związane z dbaniem o wygląd i usługami leczniczymi.

Ten tekst ma bardzo interesującą zawartość, ale odszukaj serwis (https://www.hospicjumkatowice.pl/), który ma analogiczne informacje. Także zapewne będą niesamowicie ciekawe.

Każdy z nas lubi dobrze się prezentować, szczególnie w czasach gdy wygląd jest w pewnym sensie naszą wizytówką, mającą tak istotne znaczenie zwłaszcza na polu zawodowym. To projekt dla kobiet, natomiast mężczyźni zwykle wychodzą z własną inicjatywą i zakładają własne działalności, głównie w branży motoryzacyjnej czy w transporcie. Przypuszczając, że choć część tych osób utrzyma się przez dłuższy okres na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać kolejnych pracowników. Przyznając fundusze, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla bezrobotnych.

Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że samo przyznanie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków nałożonych przez instytucję dofinansowującą. Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku udzielenia zwrotu otrzymanych pieniędzy razem z odsetkami.
Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką utożsamiana jest własna działalność spora liczba osób podejmuje to wyzwanie z przekonaniem o jego sukcesie, dlatego…odwagi!