Troska o bezpieczne podróżowanie własnym autem

przez | 18 grudnia 2021
Każdy rozważny posiadacz pojazdu wie, że aby bezpiecznie nim podróżować, trzeba o niego zadbać.
Samochody z Francji od lat słyną jako jedne z najbardziej porządnych pojazdów.

odnośnik do www

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Postęp technologiczny w owym kraju jest bardzo zauważalny, co w ogromnym stopniu odbija się na motoryzacji.

Zapraszamy – naciśnij tutaj (https://autopartner.elk.pl/oferta/naprawa-samochodow-ciezarowych-elk/) i przeloguj się na inną naszą witrynę. Na niej czekają na Ciebie świeżutkie i interesujące artykuły.

Posiadacze aut francuskiej produkcji winni wyjątkową uwagę zwracać na stan tylnej belki. Objawy dysfunkcji to popiskiwanie i trzeszczenie z okolic tylnego zawieszenia. Kiedy usterka pogłębia się, oznaki stają się wyraźne i już trudno ich nie dostrzec. Auto zaczyna się źle kierować, reaguje na delikatne skręcenia kierownicą, a z sąsiedztwa tylnego zawieszenia dochodzą wyraziste hałasy.

Figurka 3d

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Belka skrętna jako rozstrzygnięcie standardowe dla większości francuskich aut ma sporo zalet, lecz również wady, które dopadają kolejnych użytkowników takich pojazdów. Standardowa wymiana łożysk to niedrogi sposób na długie istnienie zawieszenia. Tylna belka CITroen Berlingo ma kiepski punkt w formie łożysk igiełkowych, na których wspierany jest sworzeń wahacza. Początkowe stadium zużytkowania łożysk nie daje prawie żadnych symptomów, które zdołałby zauważyć właściciel. Wówczas wystarczy rozebrać belkę, co zresztą nie zawsze jest niezbędne, i wymienić łożyska.
Citroen Berlingo jest samochodem osobowo-dostawczym, które jest nadzwyczaj powszechne na naszym rynku, ale jako auto ciężarowe.

Części do owego modelu dostępne są właściwie od ręki w każdej hurtowni motoryzacyjnej. Na szczęście w naszym kraju istnieją serwisy, które zajmują się profesjonalną regeneracją, renowacją tylnej belki w tych samochodach.