Czym jest regeneracja tylnej belki skrętnej?

przez | 3 lutego 2022
Regeneracja tylnej belki jest to proces, którego zadaniem jest przywrócenie pełnej sprawności, porównywalnej z nowym elementem.
Jednakże aby tak było, regenerację warto zlecić wyspecjalizowanemu serwisowi, który wykona to zgodnie ze sztuką.

współpraca

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Oferowane są dwie opcje naprawy.

Podoba Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna lustra na wymiar wrocław także bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

Pierwsza z nich to wizyta czterokołowcem w serwisie, zaś druga – wysyłka zdemontowanej belki i jej naprawa albo wymiana na już zreperowaną. Każda z tych opcji ma swoje wady jak też atuty, ale gdy zależy nam na pełnej kontroli reperacji, najlepiej wybrać się na miejsce wozem oraz zlecić serwisowi kompleksową usługę. Naprawa tylnej belki Citroen Berlingo musi rozpocząć się od jej demontażu. Jeżeli jakiś warsztat proponuje nam regenerację na samochodzie, to lepiej szukajmy drugiego warsztatu. Należy zdemontować poszczególne części, dokonać dogłębnej kontroli oraz zdecydować, jakie części kwalifikują się do wymiany. Dopiero wtedy możemy ocenić, jaki będzie koszt naprawy. Oczywiście, podstawowym fragmentem do wymiany są łożyska jak też uszczelnienia. Wadliwe łożyska przeważnie wywołują uszkodzenie czopów, zaś w następstwie samej belki . Czasem konieczna może się okazać wymiana wahaczy. Poziom uszkodzenia belki może być różny, stąd tak istotne będzie jej rozmontowanie a także dogłębna analiza. Podczas naprawy powinna również być sprawdzona współosiowość tylnej belki. Po skończonej naprawie belka musi być wyczyszczona jak też pomalowana farbą przeciwrdzewną.

zaproszenie na przyjęcie

Autor: Estelle Page
Źródło: http://www.flickr.com

Wystrzegajmy się serwisów, jakie oferują usługę za podejrzanie niską cenę.

W większości wypadków są to prowizoryczne reperacje polegające na rozgrzewaniu części belki do wysokich temperatur a także ich spawaniu. Takie zabiegi znamiennie osłabiają konstrukcję belki. Prawidłowa regeneracja musi być wykonana w technologii „na zimno” z użyciem oryginalnych części jak też specjalistycznych przyrządów.