Kilka słów na temat zastosowania gazu ziemnego

przez | 3 września 2021
Gaz ziemny ma dość szerokie zastosowanie i nawet mamy z nim do czynienia także w codziennym życiu. Zasoby gazu ziemnego są dosyć duże, aczkolwiek szacuje się, iż za kilka dziesięcioleci te zasoby mogą zacząć się wyczerpywać.

W kwestii występowania i wydobycia gazu ziemnego prym wiedzie Rosja, jednak spore złoża znajdują się też pod wodą w Norwegii. W Polsce wydobycie gazu jest ograniczone do niewielkich, jednostkowych miejsc.http://primeproject.pl/zarzadzanie-nieruchomosciami obsługa wspólnot mieszkaniowych dolnośląskieNa terenie naszego kraju zezwolenie na obrót gazem ma tylko jedna firma, inne mają zezwolenie na handel ze spółkami (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-wynagrodzen) zagranicznymi.
Wykorzystywanie w lokalu mieszkalnym
W mieszkaniach gaz ziemny wykorzystuje się do kuchenek. Co prawda w dzisiejszych czasach kuchenki na gaz coraz częściej zastępują urządzeniami elektryczne, aczkolwiek minie sporo lat zanim tradycyjne kuchenki zostaną całkowicie wyparte. Ze względu na ryzyko uduszenia bądź zapłonu, które występuje w sytuacjach niewłaściwego użytkowania czy awarii, mieszanina przeznaczona do użytku w domu wzbogacana jest o specyfik wyczuwalnej woni, aby lokatorzy mogli wykryć utlenianie oraz zareagować. Ponadto, gaz ziemny stosowany jest także na szeroką skalę do ogrzewania domów, jednakże z uwagi na ceny gazu nie jest to najbardziej pożądana metoda ogrzewania.
Wykorzystanie przez firmy
nauka do matury

Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Gaz ziemny stosowany jest także w rozmaitych gałęziach produkcji przemysłowej.

Gaz ziemny w znacznym stopniu ułatwia wytwarzanie produktów hutniczych. Dodatkowo instalacja gazowa służyć może do ogrzania hali przemysłowej czy dużego zakładu. Gaz wykorzystuje się także niekiedy do klimatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*