Cechy dokumentu GOST

przez | 3 września 2021
Choć coraz częściej spotkać się można z certyfikatem EAC, obowiązującym na terenie Unii Celnej, to pomimo tego nie wszyscy kojarzą standardy GOST obowiązujące na terenie Rosji.

tłumacz

Autor: Robb1e
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to jednak certyfikat powiązany z Unią Celną, gdyż potwierdza on zgodność z niedawno rozpracowanymi regulacjami technicznymi w Federacji Rosyjskiej, Kazachstanie oraz Białorusi.
gps

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Fachowiec

Autor: Hyundai
GOST certyfikat jest dokumentem wydawanym na produkt zgodny z rosyjskimi standardami.

Przeczytaj ten tekst, to również stanowi świetne źródło prezentowanego problemu. Nie zwlekaj i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

Inną nazwą jest GOST-R, gdzie ostatnia litera oznacza właśnie Rosję. Jeśli zgłoszony produkt jest zgodny z regulacjami, wówczas zostaje przyznany ów certyfikat. GOST dotyczy wszystkich trzech państw Unii Celnej, jednak równocześnie trzeba wspomnieć, że zagadnienia i regulacje we wszystkich trzech wspomnianych krajach są różnorodne. GOST certyfikat jest wydawany na pojedynczą partię na towary dostarczone do Rosji, a także seryjną, na dwanaście miesięcy i dwa albo trzy lata. Certyfikat (- kliknij >:: http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-k.html) zawiera m.in. wiadomości o danych firmy produkującej oraz odbiorcy, całkowitą nazwę towaru, jego model lub też opis. Jeśli wcześniej przyznawane były certyfikaty na pojedynczą partię, w czasie późniejszym ubiegać się można o certyfikację seryjną, gdzie podać należy między innymi informacje o certyfikatach wcześniejszych, jak również protokoły badań. Wszelkie dokumenty jednak mogą się od siebie różnić zależnie od pewnych czynników.

W Federacji Rosyjskiej przyznawane jest również świadectwo sanitarno-epidemiologiczne, które pozwalają na produkcję albo wwóz na teren państwa produktów. Certyfikat potwierdza zgodność produktów z normami higienicznymi oraz sanitarnymi. Zwykle jest on przyznawany na czas lat 5.