Praca w Wałbrzychu

przez | 17 maja 2022
Choć, że od początku roku bezrobocie w powiecie wałbrzyskim zmniejszyło się o parę procent, w dalszym ciągu pozostaje najwyższe w kraju. Miasto od dłuższego czasu zmaga się z bezrobociem, które spowodowała likwidacja Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego. W celu zmiany fatalnej sytuacji na lokalnym rynku pracy, władze utworzyły w 1997 roku Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Dzięki temu przedsięwzięciu, terenem zaczęli interesować się inwestorzy, w związku z czym swą siedzibę mają tu nowe firmy.

Jeżeli niniejszy tekst Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł (http://www.lrg-lodz.pl/archiwizacja.html), który opisuje podobne treści.

Wybudowane zostały fabryki Toyoty, Cersanitu czy Metzelera. Strefa przyniosła wiele korzyści, a jej dynamiczny rozwój docenił nawet Financial Times, nadając 3 miejsce w klasyfikacji najlepiej rokujących stref ekonomicznych w Europie.

praca jako inzynier budowy

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Obecny rynek pracy wykazuje tak dużą niestabilność, że te zawody, na które jeszcze kilka lat temu istniał popyt, dziś nie napotykają się z tak dużym zainteresowaniem. Które więc zawody charakteryzuje w tej chwili największe powodzenie? (Zobacz też ) Zatrudniający powiadamiają, że największe braki występują w grupie wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalności. Mimo wyraźnego spowolnienia w branży budowlanej cały czas istnieją trudności z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów. Nawet znalezienie dobrego, kompetentnego stolarza, również czasem graniczy z cudem. Jeżeli więc wiążemy plany z tą profesją, nie rozważajmy zakupu biletu lotniczego za granicę, tylko zacznijmy od poszukiwań pracy za sprawą internetu. Portale, fora, wyszukiwarki pomogą nam, gdy wpiszemy interesujący nas temat, np. , praca stolarz.

A może planujemy otworzyć własną firmę? Nie jesteśmy zmuszeni by rezygnować z własnych planów, gdyż w spełnieniu marzeń mogą nam pomóc dotacje.
W Wałbrzychu często bezrobotni, wychodzą z własną inicjatywą i otwierają własne działalności, zwykle w branży motoryzacyjnej. Mimo, iż warsztatów samochodowych z każdym rokiem przybywa na terenie miasta, nikt nie narzeka na zajęcia. (Link: ) Optymizmem może napawać fakt, iż pojawiła się wiosna, a razem z nią prace sezonowe i nadzieja na obniżenie stopy bezrobocia.