z jakiego powodu kradzieże rowerów i innych niewielkich przedmiotów są tak często spotykane, dlaczego nie należy kupować podejrzanie tanich rzeczy.

przez | 16 grudnia 2021
Kradzieże różnych przedmiotów stanowią niestety plagę naszych czasów. W wielu miejscach przykładowo strach nawet będzie zostawić rower przed sklepem, bowiem niejednokrotnie się okazuje, że po wyjściu już się do nie znajdzie.

I to nawet w sytuacji, jak ktoś go przypina mocną, solidną linką, bo brak jakiegokolwiek zabezpieczenia to proszenie się wręcz o utratę jednośladu.

Sprawdź ten użyteczny portal (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/) – prezentuje on zbliżoną tematykę i zapewne także Cię zaabsorbuje. Nie zwlekaj więc i kliknij tutaj!

Niestety dla sprawnego złodzieja przeciętne linki nie stanowią żadnego problemu. Wystarczą silniejsze nożyce z jakiegoś marketu, jakie bardzo prosto można ukryć pod kurtką, a którymi można przeciąć nawet najgrubszą linkę. Niestety stracony w wyniku kradzieży rower jest praktycznie stracony, statystyki wykrywalności takich zdarzeń są bowiem bardzo słabe. Wprawdzie raz na pewien okres czasu można usłyszeć, że policja znalazła skradzione rowery i zatrzymała sprawców, lecz tego typu przypadki są naprawdę rzadkie.

android

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

skradzione telefony

Autor: cziwkga
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużym problem z rowerami, ale także i innymi niewielkimi przedmiotami będzie taki, że zawsze się znajdzie ktoś, kto je kupi z niesprawdzonego źródła za znacznie niższą cenę (znajdź skradziony telefon). Przecież nie jest się trudno domyślić, że jeśli ktoś oferuje atrakcyjne przedmioty za mniej niż połowę wartości, to nie będą to chyba wyprzedaże garażowe. A mimo wszystko ludzie łakomiąc się na bardzo wątpliwe moralnie oszczędności kupują skradzione telefony, komputery, rowery i inne przedmioty, tym sposobem napędzając takie nielegalne działania.

Jeśli by nie było zainteresowanych takimi zakupami zakupy, to i złodzieje by nie mieli możliwości zarabiana w taki sposób, a tym samym ilość kradzieży zapewne by znacznie zmalała.